QRM+ - QNAP

Language

QRM+

QRM+

QNAP Remote Manager Plus

Rozwiązanie do centralnego zarządzania komputerowymi urządzeniami w sieci

QRM+ to rozwiązanie firmy QNAP do centralnego zarządzania zdalnego. Mogą z niego korzystać zespoły IT z każdej branży pracujące z urządzeniami komputerowymi działającymi w sieci. Jest to pojedyncze rozwiązanie umożliwiające wykrywanie, mapowanie i monitorowanie wszystkich kluczowych urządzeń komputerowych w sieci (serwerów, komputerów PC, klientów uproszczonych itp.) oraz zarządzanie nimi. QRM+ ułatwia o wiele szybsze zarządzanie infrastrukturą IT w skali światowej za pośrednictwem jednego interfejsu. Czy dałoby się łatwiej?

Zdalne zarządzanie urządzeniami z systemem Windows i Linux

QRM+ zapewnia system ciągłego monitorowania zdalnych urządzeń. Wystarczy zainstalować aplikację QRMAgent na urządzeniach z systemami Windows® i Linux®, aby obserwować ich stan w interfejsie zarządzania QRM+(m.in. użycie procesora, użycie pamięci RAM, użycie dysku twardego, użycie sieci oraz stan zasilania). QRM+ może generować listę podłączonych zasobów IT, pozwalając administratorom IT szybkie sprawdzanie stanu każdego podłączonego urządzenia i zapewniając nienaruszony stan wszystkich zasobów. QRM+ umożliwia również monitorowanie urządzeń w czasie rzeczywistym, przez co można sprawdzać stan każdego punktu końcowego, kiedy jest to potrzebne. Dzięki QRM+ zdalne zarządzanie urządzeniami IT jest bezpieczne, szybkie i łatwe.

Uwaga: Aplikację QRMAgent można pobrać z QTS App Center.

Centralne zarządzanie urządzeniami zgodnymi z interfejsem IPMI

Monitorowanie wszystkich krytycznych parametrów serwerów za pośrednictwem interfejsu IPMI

QRM+ to jedno z niewielu rozwiązań na rynku do centralnego zarządzania urządzeniami zgodnymi z interfejsem IPMI umożliwiających wykrywanie, mapowanie i monitorowanie wszystkich urządzeń zgodnych z IPMI w sieci. QRM+ obsługuje standard IPMI 2.0, dzięki czemu możesz zarządzać urządzeniami zgodnymi z interfejsem IPMI niezależnie od stanu systemu operacyjnego. Rozwiązanie to umożliwia monitorowanie czujników systemowych o znaczeniu krytycznym, takich jak czujniki temperatury, szybkości wentylatora, napięcia, stanu zasilania oraz powiadomień o zdarzeniach IPMI.

Wykrywanie urządzeń i topologia

Personalizacja sieci w ciągu minut

QRM+ umożliwia łatwe wykrywanie i identyfikację wszystkich urządzeń w sieci, w tym routerów, przełączników, serwerów itp. QRM+ umożliwia użytkownikowi szybkie dodanie wykrytych urządzeń do systemu zarządzania dzięki skanowaniu zakresu adresów IP lub podsieci. Dodane urządzenia są wyświetlane na graficznym wykresie topologii, co pozwala na zwizualizowanie i spersonalizowanie sieci oraz zapewnienie zaawansowanego narzędzie do szybkiego rozwiązywania problemów.

Zdalna obsługa KVM za pośrednictwem interfejsu IPMI

Dostępny jednym kliknięciem pulpit zdalny oparty na IPMI

QRM+ obsługuje funkcję zdalnej obsługi KVM (klawiatury, wideo i myszy) przy użyciu pewnych urządzeń zgodnych z interfejsem IPMI, m.in. IEI Technology Inc® i Supermicro®. Dzięki temu można zdalnie sterować ich działającymi w sieci urządzeniami komputerowymi, nawet kiedy urządzenie jest wyłączone lub w trybie BIOS. Wszystkie działania przy użyciu funkcji KVM można monitorować, nagrywać i odtwarzać, co przydaje się do rozwiązywania problemów i podczas audytów. Rozwiązanie KVM w QRM+ działa też wielokanałowo, dzięki czemu z serwerem zdalnym przy użyciu KVM może się łączyć więcej niż jeden klient jednocześnie.

Alerty i powiadomienia

Odbieraj ostrzeżenia, zanim wystąpi awaria.

QRM+ umożliwia generowanie powiadomień wysyłanych po przekroczeniu określonych progów. Umożliwia to usuwanie problemów z wydajnością, zanim wpłyną one na użytkowników, aplikacje i firmę. Dzięki temu można wydajniej pracować, skuteczniej współpracować oraz szybciej przywracać prawidłowe działanie po przestojach urządzenia.

 • Zestaw

  Ustawiane progi umożliwiają ostrzeganie zgodne z wymaganiami.

 • Wsparcie

  Obsługuje powiadomienia e-mail dla potrzeb definiowania zasad powiadomień.

 • Konsolidacja

  Wszystkie ostrzeżenia i powiadomienia można konsolidować w celu łatwego zarządzania.

Bezpieczne rozwiązanie do zarządzania zdalnego

Zarządzaj infrastrukturą przy użyciu najbezpieczniejszej platformy firmy QNAP

Zdajemy sobie sprawę z tego, że QRM+ będzie mieć dostęp do serwerów i innych zasobów komputerowych o znaczeniu krytycznym. Dlatego traktujemy priorytetowo kwestie bezpieczeństwa, takie jak konta i uprawnienia użytkowników, bezpieczne połączenia czy ochrona infrastruktury IT. Zapewnia to najbezpieczniejsza platforma do zarządzania firmy QNAP.

 • Uwierzytelnianie dwuetapowe: dwuetapowe uwierzytelnianie w systemie QTS zwiększa bezpieczeństwo kont użytkowników serwera NAS.
 • Zarządzanie oparte na rolach (administrator i użytkownik zaawansowany): role użytkowników umożliwiają łatwe zarządzanie poziomami dostępu.
 • Obsługa bezpiecznych połączeń (SSL): całą komunikację w sieci można zabezpieczyć.

Przyjazny interfejs użytkownika

Graficzny i intuicyjny

Pulpity nawigacyjne w QRM+ to prosty system do monitorowania serwerów, który pomaga administratorom IT w wizualizacji i monitorowaniu wszystkich urządzeń oraz odpowiednich parametrów. Wszystkie pulpity nawigacyjne można dostosować do własnych preferencji, aby nie przeglądać wielu ekranów w poszukiwaniu przyczyn problemów. QRM+ obsługuje wiele aktywnych monitorów, takich jak Wykorzystanie procesora, Wykorzystanie pamięci, Wykorzystanie dysku, Temperatura procesora, Prędkość wentylatora procesora i wiele innych, zapewniając administratorom pełną widoczność wszystkich urządzeń komputerowych o znaczeniu krytycznym. Co więcej, QRM+ jest także scentralizowanym rozwiązaniem internetowym, dostępnym dla administratorów IT z dowolnego miejsca za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

3 zalety

Centralne zarządzanie

- Monitoruje wszystkie ważne parametry urządzeń
- Umożliwia zarządzanie ostrzeżeniami i zdarzeniami
- Pomaga w analizie wydajności zasobów sieciowych

Oszczędność czasu

- Szybkie i łatwe wdrożenie oraz utrzymanie
- Szybsze rozwiązywanie problemów
- Przywracanie działania systemów w ciągu minut

Niższy koszt, większe bezpieczeństwo

- Bezpieczne zarządzanie infrastrukturą
- Niższe koszty administracyjne i operacyjne
- Maksymalizacja wydajności infrastruktury IT i pracowników
- Zapobieganie przestojom i szybkie rozwiązywanie problemów

Pobierz QRM+ już teraz
Pobierz QRM+ już teraz

Wymagania systemowe i dostępność:

1. QNAP NAS obsługujący QTS 4.3.0 (lub nowszy): TS-x53B, TS-x53BU, TS-453BT3, TVS-x73, TS-x85.
2. QNAP NAS obsługujący QTS 4.2.2 (lub nowszy): TS-x53U, TS-x53A, TS-x51U, TS-x51A, TS-x51+, TS-x51, TVS-x63+, TVS-x63, TS-x63U, TS-x70, TVS-x71, TS-x80, TVS-x82, TVS-882BR, TVS-x82T, TVS-x82ST, TVS-x82TU, TES-x85U, TDS-x89U
3. Serie QNAP NAS (wycofane z oferty) obsługujące QTS 4.2.2 (lub nowszy): TS-x79 Pro, TS-x79U-RP, TS-ECx79U-RP, TS-ECx79U-SAS-RP, SS-ECx79U-SAS-RP
4. IEI QGW obsługujące QTS 4.2.1 (lub nowszy): TANK-860-QGW, TANK-760-QGW.
5. NAS/QGW musi być wyposażony w co najmniej 4GB pamięci RAM.