Linux Station - QNAP

Language

QNAP Linux Station Wprowadzenie

Linux Station

Wszechstronna usługa na platformie open source Linux

Firma QNAP oferuje znakomity sprzęt oraz innowacyjn ość w postaci obsługi aplikacj i dwóch systemów QTS i Linux, które zapewniają bezpieczną i niezawodną pamięć masową na potrzeby rozwoju oprogramowania oraz Internetu rzeczy (IoT). Użytkownicy Linux Station mogą bezpośrednio korzystać z różnych zaawansowanych aplikacji do systemu Linux® oraz prywatnej chmury obejmującej pamięć masową i aplikacje do IoT.

Linux Station

Nieograniczony potencjał dzięki dwóm systemom: QTS i Linux

Firma QNAP zastosowała zaawansowane technologie wirtualizacji, aby płynnie zintegrować systemy Linux® i QTS. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z szerokiej oferty aplikacji z QTS App Center i do systemu Linux®. Aby wyświetlić pulpit systemu Linux®, wystarczy podłączyć monitor ze złączem HDMI do serwera QNAP NAS. Można wtedy wykorzystać popularną platformę open source Linux® do swobodnego instalowania i rozwijania aplikacji. Serwer QNAP NAS to znakomita baza dla rozwiązań IoT.

Nieograniczony potencjał dzięki dwóm systemom: QTS i Linux

Wygodny dostęp do systemu Linux

Linux Station umożliwia łatwe korzystanie z usług systemu operacyjnego Linux®. Można wybrać dystrybucję systemu Linux® (np. Ubuntu, Fedora lub Debian*) i korzystać z różnych wszechstronnych aplikacji do systemu Linux®. Deweloperzy mogą dzięki temu wygodnie opracowywać oprogramowanie i tworzyć różne pakiety IoT przy użyciu systemu open source Linux®, aby poznawać tę dziedzinę i doskonalić związane z nią umiejętności.

* Linux Station obsługuje obecnie tylko dystrybucję Ubuntu. Więcej dystrybucji będzie obsługiwanych w przyszłości.

Wygodny dostęp do systemu Linux

Chmura prywatna obejmująca pamięć masową i aplikacje do IoT

IoT to nowa dziedzina, która stwarza atrakcyjne możliwości zarówno deweloperom, jak i użytkownikom. Zapewnia ona ciągłość ponad granicami wytyczanymi przez urządzenia, czas i przestrzeń.

Serwer QNAP NAS w połączeniu z aplikacją Linux Station to najlepsze centrum zarządzania zdalnego i administracji danymi. Pakiety IoT można opracowywać i instalować na żądanie przy użyciu systemu Linux®, a dane przechowywać centralnie na serwerze QNAP NAS, zyskując w ten sposób bezpieczne, prywatne rozwiązanie pamięci masowej i rozwoju oprogramowania. Dzięki swojemu potencjałowi deweloperskiemu QNAP Linux Station obsługuje liczne aplikacje IoT i oferuje pełnię związanych z nimi funkcji. Dołącz do nas i korzystaj z inteligentnych rozwiązań.

Chmura prywatna obejmująca pamięć masową i aplikacje do IoT

Łatwa obsługa systemu Linux na ekranie monitora ze złączem HDMI

Po podłączeniu klawiatury, myszy i monitora ze złączem HDMI do serwera QNAP NAS można korzystać z Linux Station tak jak z komputera PC. Można także użyć połączenia ze zdalnym pulpitem, aby wysyłać obraz do przeglądarki internetowej.

Łatwa obsługa systemu Linux na ekranie monitora ze złączem HDMI

Uruchamianie aplikacji Linux Station

Aby zainicjować aplikację Linux Station, wykonaj następujące czynności

  1. Zaktualizuj oprogramowanie firmware serwera QNAP NAS do wersji QTS 4.2.1 (lub nowszej).
  2. Przejdź do QTS App Center i znajdź Linux Station. Kliknij przycisk Zainstaluj.
  3. Otwórz Linux Station i wybierz system Linux do zainstalowania.

    Uwaga: System pobierze pakiety instalacyjne z witryny Linux Containers (https://linuxcontainers.org/).

  4. Po całkowitym pobraniu systemu Linux kliknij przycisk Włącz. Można będzie wtedy korzystać z niego przy użyciu monitora ze złączem HDMI oraz klawiatury i myszy USB.

    Uwaga: włączenie aplikacji Linux Station powoduje wyłączenie HD Station (i na odwrót).