Serwer NAS gotowy do obsługi systemu exFAT - QNAP

Language

exFAT Ready NAS

Szybszy transfer dużych plików multimedialnych

ExFAT to system plików opracowany przez firmę Microsoft® i zoptymalizowany tak, aby zapewniać szybką i bardzo pojemną pamięć flash (np. karty pamięci SD albo urządzenia USB). Wszyscy codziennie korzystamy z materiałów multimedialnych o wysokiej rozdzielczości (np. 4K), a teraz QNAP dostarcza oficjalny sterownik exFAT zapewniający zgodność operacyjną QNAP NAS z urządzeniami exFAT.

exFAT — system plików nowej generacji

Fotografowie, filmowcy i inni twórcy często napotykają ograniczenia związane z konwencjonalną pamięcią masową opartą na systemie plików FAT32. Rozmiar plików wideo 4K może przekraczać setki gigabajtów, więc obowiązujące w systemie FAT32 ograniczenie rozmiaru pojedynczego pliku do 4 GB sprawia, że nie jest on odpowiedni do obsługi plików multimedialnych o wysokiej rozdzielczości. System exFAT obsługuje pliki o rozmiarze sięgającym 16 EB, więc nie musisz dzielić materiału na wiele mniejszych plików, co eliminuje ryzyko utraty danych i minimalizuje czas oczekiwania podczas przesyłania większych plików z dysków USB lub kart SD na serwer NAS.

Max. File Size:16EB
Optimized for 4K video transfer
System plików exFAT NTFS FAT32
Maksymalny rozmiar pliku 16EB * 16TB 4GB
Typowe zastosowanie Dyski USB i karty SD (np. SDXC) nowej generacji, które charakteryzują się większą pojemnością i szybkością transmisji System plików używany przez Windows Standardowy system plików używany przez zwykłe urządzenia USB

* Uwaga: maksymalny rozmiar woluminu exFAT to 128 PB.

Zwiększenie wydajności dzięki oficjalnemu sterownikowi

Firma QNAP nawiązała współpracę Microsoft i Paragon Software Group w celu zapewnienia oficjalnego sterownika exFAT dostosowanego do serwerów QNAP NAS. Podczas przesyłania jednego dużego lub wielu dużych plików QNAP NAS zapewnia niezrównaną wydajność w porównaniu z podobnymi urządzeniami NAS, które obsługują sterowniki „open source”*.

Multiple** files transfer

Write
TVS-873
Similar NAS
180 MB/s
69 MB/s
Read
TVS-873
Similar NAS
130 MB/s
44 MB/s

Środowisko testowe: TVS-873, AMD Embedded R-Series RX-421BD 2.1 GHz Radeon R7, RAM: 8GB, RAID 10, USB 3.0

* Podczas przesyłania dużej liczby plików multimedialnych z urządzeń exFAT QNAP TVS-873 zapewnia nawet trzykrotnie większą wydajność w porównaniu z podobnymi urządzeniami NAS, które korzystają ze sterowników „open source”.

** 20,000 x 1 Megabyte files

Łatwiejsza edycja multimediów

Od systemu QTS 4.3.0 można zakupić dodatkowe licencje exFAT ze sklepu QNAP License Store. Po zainstalowaniu licencji można bezpośrednio kopiować i edytować pliki zapisane na urządzeniach exFAT po podłączeniu ich do kompatybilnego serwera QNAP NAS. Nie tylko pozwala to na szybkie przesyłanie plików multimedialnych na serwer NAS i błyskawiczne rozpoczęcie edytowania, ale także umożliwia natychmiastowe przeglądanie zawartości za pomocą aplikacji multimedialnych, takich jak Photo Station i Linux Station.


Aby uzyskać więcej informacji o instalowaniu licencji exFAT, przeczytaj następujące Uwagi do aplikacji:
Używanie urządzeń pamięci masowej exFAT z serwerem QNAP NAS

Jak kupić licencję na sterownik exFAT:

  1. Kliknij ikonę po lewej stronie i przejdź procedurę zakupu. Otrzymasz klucz autoryzacyjny (plik PAK).
  2. Zaloguj się na serwerze NAS i przejdź do App Center > Moje licencje > Dodaj > Aktywacja online.
  3. Wprowadź klucz autoryzacyjny, aby aktywować sterownik exFAT.
  4. Po aktywacji z poziomu serwera NAS będzie można uzyskać dostęp do urządzeń magazynujących exFAT.

Uwaga:
*Sterownik exFAT działa we wszystkich modelach NAS z systemem QTS w wersji 4.3.0 (lub nowszej), z wyjątkiem następujących: TAS-268, TAS-168, TS-269H, TS-228, TS-128, TS-421, TS-221, TS-121, TS-420, TS-220, TS-120, TS-119, TS-119P, TS-119P+, TS-119PII, TS-219, TS-219P, TS-219P+, TS-219PII, TS-419, TS-419P, TS-419P+, TS-419PII, TS-112P, TS-212P, TS-412, TS-212, TS-112, TS-410, TS-210, TS-110 i HS-210.
*Licencja jest powiązana z konkretnym urządzeniem NAS i nie można jej przenosić między urządzeniami.

Serwer NAS najlepiej współpracujący ze sterownikiem exFAT

Poniższe modele QNAP NAS są zalecane do urządzeń opartych na systemie plików exFAT: