QNAP: WirelessAP Station

Language

WirelessAP Station

Używaj serwera NAS jako bezprzewodowej stacji bazowej

Dzięki QNAP WirelessAP Station Twój serwer QNAP NAS TVS-x73 może stać się wygodną, bezprzewodową stacją bazową. Po prostu zainstaluj kompatybilną kartę sieci bezprzewodowej PCIe i pobierz aplikację WirelessAP, aby urządzenia mogły bezpośrednio łączyć się z Twoim serwerem NAS oraz łatwo uzyskiwać dostęp do usług i połączenia z Internetem.

WirelessAP Station

Pięć głównych zalet

  • NAS — punkt dostępu bezprzewodowego na architekturze x86

  • Bezpośrednie bezprzewodowe połączenie z serwerem NAS

  • Skalowalny punkt dostępu — dodawanie kolejnych punktów dostępu przy użyciu kart rozszerzeń

  • Konfigurowanie osobnych interfejsów połączenia bezprzewodowego (np. IoT/VM/kontener) w razie potrzeb

  • Optymalizacja sieci poprzez „shunting“ ruchu

Bezpośrednie połączenie z serwerem NAS

Przy użyciu WirelessAP Station na urządzeniach mobilnych można korzystać z usług sieci bezprzewodowej dostarczanych przez serwer QNAP NAS, a także używać różnych aplikacji, takich jak Qfile, Qmusic i Qvideo.

Skalowalny, fizyczny punkt dostępu bezprzewodowego

Tradycyjne routery sieci bezprzewodowej używają opartych na oprogramowaniu (wirtualnych) punktów dostępu w celu udostępniania „pojedynczych i identycznych“ urządzeń fizycznych, ale ten proces ogranicza przepustowość pojedynczej karty sieciowej, co utrudnia uzyskiwanie stabilnych połączeń. Gdy konieczne jest jednoczesne korzystanie z sieci bezprzewodowej, WirelessAP Station pozwala na zwiększanie dostępnej przepustowości poprzez dodawanie fizycznych kart sieciowych, które wzajemnie się nie zakłócają. Przykładowo w modelu TVS-x73 można zainstalować dwie karty sieci bezprzewodowej i skonfigurować je jako stacje bazowe 2.4G i 5G. Następnie serwer NAS będzie mógł jednocześnie zapewniać usługi na różnych częstotliwościach.

Swobodne konfigurowanie niezależnego, bezpiecznego interfejsu połączeń bezprzewodowych

Oprócz zasobów udostępnionych można przypisywać poszczególne karty sieciowe do kontenera albo używać różnych usług QNAP zależnie od potrzeb dzięki integracji z funkcją Sieć i przełącznik wirtualny QNAP i korzystać z osobnego interfejsu połączeń bezprzewodowych. Oprócz tego można utworzyć małą sieć prywatną. Przykład: Jeśli musisz skonfigurować prywatne środowisko Internetu Rzeczy (Internet of Things), możesz je skonfigurować tak, aby inne urządzenia nie były obsługiwane, dzięki czemu Twoja sieć IoT stanie się bardzo bezpieczna i niezawodna.

Optymalizacja sieci poprzez „shunting“ ruchu

Wysoko wydajny serwer QNAP NAS nie tylko zapewnia doskonałe usługi dostępu do danych, ale także umożliwia korzystanie z niezakłóconej łączności z serwerem NAS. Nawet jeśli jesteś w domu i używasz urządzenia mobilnego do nawiązywania połączeń z serwerem NAS, potrzebujesz do tego funkcji łączności bezprzewodowej routera. Jeśli router jest zajęty, jakość połączenia z serwerem NAS będzie niższa. Stacja bazowa skonfigurowana za pomocą WirelessAP Station umożliwia Twojemu urządzeniu bezpośrednie nawiązywanie połączeń z serwerem NAS, których szybkość będzie optymalna.

Architektura systemu

Usługa WirelessAP Station opiera się na programie OpenWrt połączonym z technologią kontenerów QTS CXL.

Porównanie rozwiązań

   QNAP Domowy Profesjonalny
WirelessAP Station punkt dostępu/router punkt dostępu/router
Procesor Większa wydajność przetwarzania niż w przypadku dwurdzeniowego procesora x86 MIPS: 24K, 74K
380~600MHz
Dwurdzeniowy ARM, MIPS
800M-1GHz
Pamięć RAM Ponad 1 GB 32/64MB 128/256MB
Flash Ponad 512 MB miejsca i bezpośrednia integracja NAS 8/16MB 128MB

Jak uzyskać

Pobierz aplikację WirelessAP Station z QNAP App Center. Instalację i wprowadzanie ustawień ułatwi kreator konfiguracji. Zainstaluj kartę sieci bezprzewodowej, pobierz WirelessAP Station i wykonaj instrukcje, aby szybko ukończyć konfigurację.

Zainstaluj kartę sieci bezprzewodowej

Po zainstalowaniu Container Station z App Center pobierz aplikację WirelessAP Station.

Po zakończeniu konfiguracji urządzenia będą mogły nawiązywać bezprzewodowe połączenia z serwerem NAS.