Zálohování dat a obnovení po havárii - QNAP

Language

Zálohování dat a obnovení po havárii

Přijít o hodnotná data znamená situaci, proti níž není nikdo imunní, a na kterou by měl být každý připraven. Protože data a informace se rychle stávají nejhodnotnějším prostředkem 21. století, je nezbytné, aby každá společnost - od domácích kanceláří až po mezinárodní podniky - měla vyhotoveny plány zálohování dat a jejich obnovení po havárii. Zjistěte si, jak Vám QNAP NAS může právě teď pomoci omezovat následky ztrát dat pomocí našich řešení zálohování dat a jejich obnovení po havárii.

V porovnání se stejnou zprávou z roku 2014 zaznamenalo v minulém roce o 13 % více podniků ztrátu nebo poškození dat, které je stály v průměru 914 000 USD. Dále bylo shledáno, že pouze 10 procent podniků lze v kategorii ochrany dat považovat za 'aktivní účastníky' či 'průkopníky'.

Index globální ochrany dat EMC® 2016

Zálohování souborů na stolní počítač/laptop

Každý den používáte své laptopy a stolní počítače ke své práci i k osobnímu využití a chcete zajistit, aby všechna Vaše data byla kvalitně zálohována proti neočekávanému selhání hardware a proti ztrátám dat. QNAP NAS poskytuje snadné řešení zálohování/obnovení laptopů a stolních počítačů pomocí produktu QNAP NetBak Replicator pro počítače s OS Windows®, bez nutnosti pořizovat licenci. Společně s podporou zálohování Time Machine® pro zařízení Mac® je používání QNAP NAS k úlohám zálohování snadné, rychlé a pohodlné!

 • Plánované a automatické zálohování

  QNAP NetBak Replicator umožňuje zálohování souborů z počítačů s OS Windows na jeden nebo více QNAP NAS. Zálohování dat lze provést pouhými několika kliknutími nastavením synchronizace v reálném čase, plánování záloh a automatického zálohování.

 • Inkrementální zálohování

  QNAP používá pro úsporu času a diskového prostoru inkrementální zálohování. Po prvním zálohování dat bude NetBak Replicator kopírovat pouze soubory, které byly od posledního zálohování změněny.

 • Nastavení filtrů

  Filtr souborův NetBak Replicator můžete použít k vyloučení složek a typů souborů, které nechcete zálohovat. Prostě jen uveďte velikosti nebo typy souborů, které mají být vyloučeny z úloh zálohování a obnovení.

 • Podpora VSS

  QNAP NetBak Replicator podporuje vytváření snímků VSS ve Windows Server® pro zálohování virtuálních počítačů Hyper-V® nebo databází SQL Server® i zajištění konzistence obsahu zálohovaného na QNAP NAS.Pro Hyper-V je podporováno zálohování VHD/VHDX.

Stáhněte si NetBak Replicator pro Windows

Zálohování a obnovení systémů

Pro profesionály, kteří potřebují efektivnější způsob zálohování svých systémů, podporuje QNAP NAS dobře známý software od třetích stran. Například Acronis® True Image™ vytvoří přesný duplicitní obraz živých diskových oddílů včetně operačního systému, všech konfiguračních souborů, programů, aktualizací a databází. Tyto obrazy lze snadno přenést na zabezpečený QNAP NAS jako zálohy a kdykoli je obnovit obnovením po havárii, a omezit tak dobu prostojů.

 • Kompletní záloha diskového obrazu

  Tyto zálohy obsahují přesné kopie Vašich disků včetně Vašeho operačního systému, aplikací a dat. Tyto "obrazy" můžete uložit na QNAP NAS a využít je při obnovení po havárii.

 • Univerzální obnovení

  Dle potřeby můžete pomocí těchto obrazů obnovit zálohovaná data, nebo jen konkrétní vybraná data, na svůj stávající fyzický nebo virtuální počítač. Užitečné to je zejména tehdy, když potřebujete okamžitě obnovit selhávající systém na jiný hardware.

 • Retenční schémata a pokročilé zálohování

  Pravidla retence Vám umožňují omezit velikost archivu záloh a dobu životnosti záloh. Podporováno je i inkrementální zálohování za účelem zálohování pouze takových dat, která byla v době od poslední zálohy změněna.

Poznámka: Různý zálohovací software od třetích stran může poskytovat různou funkcionalitu. Na další podrobnosti se můžete zeptat svých prodejců software.

Zálohování a obnovení dat kriticky nezbytných pro podnik

Organizace, které provozují servery na více místech a mají jen málo IT personálu, vyžadují efektivní a spolehlivý software k zálohování svých dat kriticky významných pro podnik. Například Commvault® poskytuje kompletní integrovaný přístup k zálohování, obnovení a archivaci důležitých souborů, aplikací, koncových bodů, databází a virtuálních počítačů s více zálohovacími stroji v rámci jediného rozhraní. Zatímco Commvault může využívat QNAP NAS jako úložiště, s Virtualization Station se NAS může stát "úložištěm jako server" se sníženými celkovými náklady na vlastnictví díky umístění software Commvault na virtuální počítač a přímému ukládání zálohovaných dat tamtéž.

Zálohování souborů

Commvault nabízí optimalizovanou ochranu dat, zálohování a řešení pro obnovení po havárii. Podporuje plánované zálohování pro snazší správu a zálohování na úrovni bloků pro lepší efektivitu provozu. Commvault umí také archivovat dlouhodobá data na sekundární úložiště, aby se uvolnil další úložný prostor na primárním úložišti nebo na klientských serverech, což pomáhá optimalizovat úložné prostředky v celém podniku.

Zálohování databází

Commvault umožňuje zálohování, obnovení a klonování/replikaci různých typů databází, jako například Oracle® nebo Microsoft® SQL Server® na ochranu Vašeho prostředí včasným failoverem v případě, že se nějaká databáze zhroutí. Vaše databázová aplikace je chráněna a připravena na obnovení kdykoli toho bude potřeba, aby byl zajištěn nepřetržitý provoz 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Zálohování virtuálních počítačů (VM)

Commvault podporuje zálohování virtuálních strojů pomocí VMware®, Microsoft® Hyper-V®, Citrix® XenServer™ hypervizorů a podnikové virtualizace Red Hat®. Umožňuje efektivní přidělování prostředků virtuálním počítačům (VM), jejich migraci, obnovení po havárii, archivaci a odstávku. S deduplikací je doba na zálohování virtuálních počítačů (VM) podstatně snížená a přitom jsou eliminovány duplicitní bloky dat. To organizacím umožní optimalizovat využívání úložišť a snížit objem síťového provozu díky lepší efektivitě prostředků.

Poznámka: zálohování CommVault vyžaduje QNAP NAS s alespoň čtyřjádrovým procesorem a 8 GB paměti RAM.

Další zálohovací řešení