QNAP: WirelessAP Station

Language

WirelessAP Station

Použijte svou NAS jako bezdrátový přístupový bod

S QNAP WirelessAP Station lze váš QNAP TVS-x73 NAS přeměnit na snadno použitelnou bezdrátovou základnovou stanici. Prostě jen nainstalujte kompatibilní kartu bezdrátové sítě s rozhraním PCIe a stáhněte si aplikaci WirelessAP, a zařízení se budou moci přímo připojovat k Vašemu NAS a snadno získají přístup k jeho službám a připojení k internetu.

WirelessAP Station

Pět hlavních výhod

  • NAS – úroveň X86 přípojného bodu bezdrátové sítě

  • Přímé připojení k NAS pomocí bezdrátové sítě

  • AP škálovatelné entity – přidávání několika přípojných bodů pomocí více rozšiřujících karet

  • Dle potřeby můžete konfigurovat jednotlivá rozhraní bezdrátového připojení (jako například IoT/VM/kontejnery)

  • Využívejte optimalizaci sítě s přesouváním provozu

Přímé připojení k NAS

S WirelessAP Station můžete využívat služby bezdrátové sítě poskytované na QNAP NAS na mobilních zařízeních a používat různé aplikace, jako například Qfile, Qmusic a Qvideo.

Škálovatelný fyzický přípojný bod bezdrátové sítě

Tradiční routery bezdrátových sítí využívají softwarové (virtuální) přístupové body ke sdílení "jednotlivých a identických" fyzických zařízení, avšak to je omezeno přenosovou šířkou jediné síťové karty, takže je obtížné stabilizovat připojení. Když budete potřebovat současně použít bezdrátovou síť, WirelessAP Station Vám umožní zvýšit skutečně dostupnou přenosovou šířku přidáním fyzických síťových karet, které se nebudou navzájem rušit. Například můžete nainstalovat do TVS-x73 dvě karty bezdrátové sítě a nakonfigurovat je jako základnové stanice sítí 2.4G a 5G, v uvedeném pořadí, a NAS pak bude schopen současně poskytovat služby v různých frekvenčních pásmech.

Svobodně si nakonfigurujte nezávislé a bezpečné rozhraní bezdrátového připojení

Kromě sdílených prostředků můžete kontejneru přidělit individuální NIC nebo používat různé služby QNAP, jak bude třeba pro integraci se síťovým a virtuálním spínačem QNAP a využívat samostatné komunikační rozhraní bezdrátové sítě. Také můžete vytvořit malou privátní síť. Například: Potřebujete-li nakonfigurovat privátní prostředí pro internet věcí, můžete jej nakonfigurovat tak, aby neprocházelo přes žádná jiná zařízení, aby Vaše síť IoT představovala vysoce bezpečné a spolehlivé nezávislé prostředí.

Využívejte optimalizaci sítě s přesouváním provozu

Vysoce výkonný QNAP NAS nejen poskytuje vynikající služby přístupu k datům, ale umožní Vám také využívat bezproblémové spojení s NAS. I když budete doma a budete pro připojení k NAS využívat mobilní zařízení, i tak pro připojení k NAS potřebujete funkci bezdrátové sítě poskytovanou směrovačem. Takže když bude směrovač příliš zaneprázdněn, kvalita spojení s NAS tím utrpí. Základnová stanice nakonfigurovaná přes WirelessAP Station Vašemu zařízení umožňuje přímé připojení k NAS, čímž Vám umožní využívat optimální přístupu rychlost k Vašemu NAS.

Architektura systému

Služba WirelessAP Station je založena na OpenWrt ve spojení s technologií kontejnerů QTS LXC.

Porovnání řešení

   QNAP Domů Profesionální
Stanice bezdrátového přístupového bodu WirelessAP Station Směrovač/AP Směrovač AP
CPU Lepší procesorový výkon, než má dvoujádrová procesor x86 MIPS 24K, 74K
380~600MHz
Dvoujádrový ARM, MIPS
800M-1GHz
RAM Více než 1 GB 32 (64 MB) 128 (256 MB)
Flash Více než 512 MB úložného prostoru a přímá integrace do NAS 8 (16 MB) 128MB

Jak ji získat

Stáhněte si aplikaci WirelessAP Station z Centra aplikací QNAP. Pro co nejsnadnější instalaci a konfiguraci je dodávána s konfiguračním průvodcem. Nainstalujte kartu bezdrátové sítě, stáhněte si WirelessAP Station a postupujte podle pokynů pro rychlé dokončení procesu konfigurace.

Nainstalujte si kartu bezdrátové sítě

Po instalaci Container Station z Centra aplikací si stáhněte WirelessAP Station.

Po nakonfigurování budou Vaše zařízení schopna bezdrátového připojení k NAS