QNAP Thunderbolt™ 2 NAS : Vysoce výkonný Turbo vNAS Thunderbolt™ 2

Language

3-in-1 Solution Introduction

QNAP Vyjímečný

QNAP Thunderbolt™ 2 NAS

Thunderbolt™ 2 NAS od společnosti QNAP je první trojité řešení DAS/NAS/iSCSI SAN nasvětě, které slučuje neuvěřitelný výkon sítí Thunderbolt™ 2, aby zdvojnásobilo rychlostní potenciál na 20Gb/s a umožnilo současný přenos a zobrazení videí 4K. Navícjde o vynikajícívolbu pro uživatele Mac® a Windows® vybavenésystémem Thunderbolt pro pracovnípostupy 4K, ukládání a sdílenísouborů.

Je vyžadován operační systém Mac OS X El Capitan 10.11 nebo novější.

Thunderbolt™ 2 NAS Thunderbolt™

Vyjímečný

Technologie Thunderbolt příští generace

Technologie Thunderbolt™ poskytuje PCI Express s bleskově rychlými přenosovými rychlostmi 10Gb/s. Thunderbolt™ 2 zdvojnásobuje přenosovou šířku, aby podával přenosovou rychlost 20Gb/s v obou směrech, čímž je zajištěna přenosová šířka potřebná pro současný přenos a zobrazení video souborů 4K. Thunderbolt™ 2 NAS je vybaven rozhraním Thunderbolt™ 2 pro vysokorychlostní přenos a flexibilní konektivitu. Data můžete přesouvat z periferních zařízení nebo naopak na ně až čtyřikrát rychleji než při použití USB 3.

Thunderbolt™ Thunderbolt™ 2 NAS Front and End

Duální síť: Thunderbolt 2 a 10GbE

Protokol Thunderbolt 2 používá standardní průmyslové síťové technologie, což znamená, že všechny Vaše síťové služby (jako například sdílení souborů, FTP a ostatní služby) lze zajistit vysokorychlostním přenosem po kabelu Thunderbolt 2. Thunderbolt™ 2 NAS umí kromě sítě Thunderbolt 2 současně provozovat také všeobecné služby sítě Ethernet, a to zcela nezávisle a bez jakékoli interference přenosového pásma. Máte možnost flexibilně alokovat správnou přenosovou šířku pro různé současně spuštěné úlohy.

Duální síť: Thunderbolt 2 a 10GbE

Prosazení trojího řešení DAS/NAS/ iSCSI-SAN

Bezkonkurenční Thunderbolt™ 2 NAS v jediném přístroji kombinuje přímo připojené úložiště (Direct Attached Storage, DAS), síťové úložiště (Network Attached Storage, NAS) a iSCSI-SAN. Brání omezení připojení DAS pouze k jedinému zařízení najednou a prolamuje nákladovou bariéru při budování prostředí vysokorychlostních sítí 10GbE. Thunderbolt™ 2 NAS je nejen NAS, který umožňuje sdílení souborů napříč platformami po síti, ale je také DAS, který poskytuje pohodlné za provozu připojitelné spojení. Navíc díky rozhraní Thunderbolt™ umožňuje přenos po iSCSI-SAN rychlostí až 20Gb/s. Thunderbolt™ 2 NAS dramaticky mění koncepci soukromého cloudového prostředí, přičemž kombinuje to nejlepší z DAS a z NAS.

Vyměnitelné za provozu jako DAS
Sdílení souborů napříč platformami jako NAS
Vyšší výkon iSCSI SAN
 • Vyměnitelné za provozu jako DAS. Thunderbolt™ 2 NAS s připraveností pro Thunderbolt lze připojovat za provozu a snadno přenášet mezi připojenými zařízeními, protože jej lze pohodlně připojit a ihned používat.
 • Sdílení souborů napříč platformami jako NAS. Thunderbolt™ 2 NAS sdílí AFP i SMB. Ke sdílení souborů s více zařízeními po síti si můžete vybrat buďto IP adresu sítě Thunderbolt nebo IP adresu sítě Ethernet.
 • Vyšší výkon iSCSI SAN. S Thunderbolt™ 2 NAS máte možnost implementovat iSCSI SAN posílenou výkonem Thunderbolt pro ukládání dat na úrovni bloků.

Navrženo pro mediální aplikace 4K

Běžné úzké místo pro pracovní postupy v rozlišení 4K: vstup, výstup a ukládání dat.

rychlost vstupu a výstupu

Editace, přenos a zobrazení 4K video souborů vyžadují vysokou šířku přenosového pásma.

Jediný nekomprimovaný proud 4K (4096x2160) při 24 snímcích za sekundu vyžaduje plnou kapacitu jednoho připojení sítě 10Gb/s Ethernet. Použití plného rozlišení 4K (4096x3112) při vyšších snímkovacích frekvencích vyžaduje ještě více.

Ukládání souborů

Masivní 4K soubory velmi rychle spotřebují množství prostoru na pevných discích!

Jedna hodina obsahu s rozlišením 4K může vyžadovat stovky gigabytů až terabyty úložného prostoru (podle formátu daného videa).

Thunderbolt™ 2 NAS přímo řeší úzká místa ovlivňující pracovní postupy při zpracování obsahu s rozlišením 4K:

Vzhledem k tomu, že Thunderbolt™ 2 poskytuje datovou propustnost 20Gb/s, je Thunderbolt™ 2 NAS schopen hladce přenášet videa 4K a snadno zpracovávat relativní pracovní zatížení. Jeho velká úložná kapacita umožňuje zaopatřit soubory až do 64TB (při pevném disku o kapacitě 8TB), nebo i více, bude-li užito škálování pomocí rozšiřujících úložných krytů Thunderbolt , které poskytují ideální úložné řešení připravené pro soubory raw s vysokým rozlišením.

Duální síť: Thunderbolt 2 a 10GbE

Vylepšete pracovní postupy 4K s Thunderbolt NAS

Protože 4K video dnes rychle proniká do středu pozornosti většiny diváctva, měli byste objevit, jak úžasný je Thunderbolt™ 2 NAS na podporu pracovních postupů s videy 4K, zejména pro editory videí, filmaře, studia a poprodukční firmy.

 • Zvýšená produktivita

  K Thunderbolt™ 2 NAS lze připojit až 2 zařízení Thunderbolt™ pro současné zpracování editace videí v reálném čase.

 • Vícestopá editace videí

  Thunderbolt™ 2 NAS podává výkonnou a stabilní datovou propustnost pro nelineární editaci videí v reálném čase a navíc umožňuje vícestopou editaci videí při nejnižší možné latenci.

 • Přímé zobrazení 4K HDMI

  K Thunderbolt™ 2 NAS lze prostřednictvím rozhraní HDMI připojit 4K monitor to pro přímé přehrávání videí 4K.

 • Správa s Video Station

  Video Station je užitečný systém správy videa pro archivaci, organizaci a sdílení sbírek videa.

K běžným programům pro editaci videí patří

 • Final Cut Pro X »

  Final Cut Pro X je hlavní aplikací pro editaci videí pro počítače Mac. S programem Qfinder pro Mac mohou editoři snadno importovat videa z připojeného Thunderbolt™ 2 NAS na pracovní stanice Mac a zpracovávat editaci videí s rozlišením 4K v reálném čase.

  *QNAP nadále optimalizuje výkon NFS.

 • Adobe Premiere Pro »

  Premiere Pro podporuje editaci videa s vysokým rozlišením na systémech Windows a Mac. Editoři mohou své pracovní postupy vykonávat na obsahu s rozlišením 4K pomocí přístupu na Thunderbolt™ 2 NAS prostřednictvím SMB nebo protokolu NFS.

K běžným programům pro editaci videí patří

Rychlé porovnání

Produkt
Typy
Výkon
Úprava a střih 4K videa v reálném čase
Vzdálený přístup
Sdílení souborů
Technologie RAID
Přídavné funkce
Mobilní přístup
Thunderbolt™ 2 NAS
Thunderbolt™ 2 rychlosti ~ 20 Gbps + Duální 10GbE
Přímo připojené úložiště (Thunderbolt™)
Místní rychlosti / Thunderbolt™ Rychlosti ~ 10Gbps
Závisí na modelu
Síťové úložiště
Ethernet 1Gbps