Společnost QNAP využívá ext4

Language

Proč QNAP NAS nepoužívají souborový systém Btrfs?

Auto + airbagy = bezpečnost
NAS + snímky = ochrana dat

#všechna zařízení QNAP NAS mají snímky
#QNAP nepoužívá Btrfs
#ext4 je mnohem rychlejší a stabilnější

Nedávejte všechna vejce do jednoho košíku, neukládejte snímky a data na jednom svazku.

#QNAP nepoužívá Btrfs
#chytří lidé vědí proč
#Btrfs nedokáže oddělit datové svazky a úložiště snímků
#ext4 je mnohem rychlejší a stabilnější

Red Hat přestává používat Btrfs
QNAP NAS využívají pouze ext4

#QNAP nepoužívá Btrfs
#Btrfs má větší prodlevy na vstupech/výstupech
#ext4 je mnohem rychlejší a stabilnější

Výkon NAS je všechno
Nezvykejte si na pomalejší souborový systém

#QNAP nepoužívá Btrfs
#ext4 je mnohem rychlejší a stabilnější
#Btrfs má větší prodlevy na vstupech/výstupech
#Výkon je pro NAS důležitý

Problémy při používání Btrfs pro aplikace NAS

Btrfs je pomalý systém
  • Btrfs má větší latenci vstupů a výstupů. Přenos souborů přes Samba s využítím zařízení QNAP NAS s ext4 je ve stejném testovacím prostředí o 61,5% rychlejší než NAS jiné značky využívající Btrfs. Srovnávací zpráva od Phoronix, což je přední technologický web zabývající se recenzemi hardwaru pro Linux, odhaluje podobný výsledek testování.
Riziko pro správu snímků
  • I když Btrfs podporuje snímky, nedokáže oddělovat svazky pro ukládání dat a využívání snímků. Soubory snímků zaberou úložný prostor systému a tím je správa úložiště náročnější a ohrožuje operace IT.
Výkon úložiště se dále zvyšuje
  • Tradiční pevné disky poskytují 100–150 MB/s a výkon přibližně 500 IOPS při přístupu k datům a mohou výrazně snížit celkový výkon systému. Zatímco sekvenční přístupová rychlost současných pevných disků může vzrůst na 180–220 MB/s, u Btrfs s vyšší latencí vstupů a výstupů I/O latency je náročné realizovat plný potenciál výkonu pevných disků a ještě méně efektivní je tato technologie u stále dostupnějších SSD.
Výhody připojení 10GbE
  • Celkové náklady na implementaci prostředí sítě 10GbE nadále klesají, takže vzrůstá počet organizací, které využívají výhod masivního potenciálu výkonu. Nicméně pokud by se problém spojený s nízkým výkonem NAS na bázi Btrfs neřešil, zmařilo by to zlepšení produktivity dosažené díky připojení 10GbE a snížilo by se ROI.
Funkce blokových snímků je klíčem pro obranu před ransomware
  • Ransomware se v nedávné době dostal do většího všeobecného povědomí kvůli útokům, které si získaly velkou pozornost, a potenciálně může ohrozit kohokoli – od domácích úživatelů po nadnárodní společnosti. Pro snížení hrozby ransomwaru se doporučuje používat snímky z blokových LUN. Na základě souborového systému ext4 podporují QNAP NAS nejen souborové iSCSI LUN, ale také blokové iSCSI LUN, které se provozují samostatně na souborovém systému pro zajištění lepší ochrany dat. NAS na bázi Btrfs nepodporují snímky pro blokové iSCSI LUN.

Co říkají ostatní