IFTTT Agent

Vytvořte si na QNAP NAS vlastní pravidla

IFTTT Agent přizpůsobuje populární webovou automatizační službu IFTTT (If This Then That), takže vám umožní volně propojit váš QNAP NAS s aplikacemi typu Gmail™, Facebook® a Twitter pro automatizaci každodenních úkonů na QNAP NAS. Díky tomu můžete vytvářet téměř neomezený počet uživatelem definovaných pravidel či úloh a zvýšit tak svou produktivitu.

Sledujte nás na Facebooku

Co je to IFTTT?

IFTTT uživatelům umožňuje například propojit více na internet připojených zařízení či služeb a vytvořit tak jednoduchý, avšak výkonný nástroj pro řízení procesů využívající více aplikací. Například: pokud dojde ve službě Gmail™ k určité události, pak provedete určenou akci na Facebook®. Těmto pracovním postupům označujícím naplánované akce se v IFTTT říká applety. Každá webová služba registrovaná u IFTTT má předem definovanou sadu spouštěčů a funkcí. Applet lze vytvořit kombinací spouštěče z jedné služby (jako například Gmail™) s funkcí z jiné služby (jako například Facebook®).

Který QNAP NAS chcete?

Nejchytřejší QNAP NAS

S nástrojem IFTTT Agent můžete vytvořením různých appletů IFTTT udělat svůj QNAP NAS chytřejším než kdykoli dříve. Jestliže například nastavíte spouštěč jako "jakákoli nová fotografie (pomocí služby Android Fotky)“ a funkci jako "stáhnout URL na QNAP NAS (pomocí služby QNAP)," pak všechny fotografie pořízené pomocí vašeho zařízení s OS Android budou automaticky stahovány do vašeho QNAP NAS. Nebo můžete vytvořit applet typu "kdykoli se na QNAP NAS objeví chyba systému, zavolat na můj mobilní telefon* s příslušnou zprávou.”

* V současnosti je podporováno pouze ve Spojených státech amerických.

 • Vytvořit applet je snadné:
  1. Zaregistrujte se a vytvořte si účet na stránkách IFTTT.
 • Vytvořit applet je snadné:
  2. Propojte svůj účet IFTTT a svůj účet myQNAPcloud.
 • Vytvořit applet je snadné:
  3. Vytvářejte různé applety.
 • Vytvořit applet je snadné:
  4. Začněte používat přizpůsobené služby QNAP IFTTT.

Nejflexibilnější QNAP NAS

Navrhujte spoustu appletů na NAS

Pomocí IFTTT Agent můžete propojit svůj účet IFTTT a NAS a na webových stránkách IFTTT vytvořit téměř neomezený počet appletů pro NAS. Webové stránky IFTTT podporují více než 300 populárních služeb, včetně například služeb Facebook®, Gmail™, Twitter®, Skype™, Instagram®, Dropbox®, Google Drive™, Amazon® Cloud Drive, Microsoft® One Drive®, a Box®. Můžete také vytvářet různé applety pro své oblíbené služby: například "když nahrajete fotografie na Facebook, stáhněte je také na NAS" nebo "když bude nahrán nový soubor na Dropbox®, zálohujte ho na NAS". QNAP NAS pak bude automaticky archivovat data ze všech vašich sociálních sítí a z cloudového prostředí, aniž byste museli hnout prstem.

Nejinovativnější QNAP NAS

Neomezený počet kombinací, dokonalé divy

IFTTT Agent Vám také umožňuje vytvářet applety pro kombinace akcí s NAS a jinými zařízeními, což představuje revoluci v nových způsobech využívání vašeho NAS. Například pokud váš NAS připojíte k Alexa, můžete používat hlasové příkazy pro vypnutí nebo uspání vašeho NAS*. Hlasem je také možné aktivovat přehrávání hudby pomocí Music Station*. Můžete také využít QNAP Surveillance Station* s programem IFTTT Agent k vytvoření několika scénářů dozoru (jako například když odcházíte z domu, když je někdo ve dveřích, nebo když bude detekován pohyb), otevřít Surveillance Station a automaticky ukládat nahrávané video na NAS.

* Applety pro Music Station, Surveillance Station a NAS Power Control budou podporovány v příští verzi

Populární applet QNAP

Jak IFTTT komunikuje s QNAP NAS

IFTTT Agent umožňuje komunikaci mezi IFTTT (a tudíž i ostatními službami) a vaším QNAP NAS prostřednictvím myQNAPcloud. IFTTT Agent zaručuje provádění spouští/úkonů souvisejících s NAS a dále zobrazení jejich protokolárních záznamů. Níže uvedený diagram zobrazuje pracovní vztah mezi IFTT a NAS.

Nejúžasnější funkcí tohoto návrhu je, že účet IFTTT lze propojit s více NAS (pod stejným QID). Je však důležité poznamenat, že jeden QID může být napojen jen na jednoho uživatele NAS současně. Také uživatel IFTTT může být napojen jen na jednoho uživatele současně QID (vzhledem k technickým omezením IFTTT).

Další výhodou je to, co nastane, když jsou dva uživatelé IFTTT používající stejný účet QID. Oba se mohou pod tímto QID připojit ke stejnému NAS.

V jiném případě se mohou dva různí uživatelé IFTTT (Uživatel A a Uživatel B) propojit se stejným NAS a použít při tom různá QID. To může nastat tehdy, jestliže je NAS registrován pod QID Uživatele A, který sdílí NAS s QID Uživatele B.

Diagram architektury IFTTT Agent

Začněte používat IFTTT Agent
Začněte používat IFTTT Agent