QNAP Systems, Inc. - Network Attached Storage (NAS)

Language

Yepyeni Depolama ve Anlık Görüntü Yöneticisi

Depolama yönetimi ve anlık koruma özelliklerinin paralel önemini vurgular

QNAP, depolama yönetiminin tüm alanlarını keşfetti, kapsamlı ve kullanıcı dostu Storage & Snapshots Manager'ı geliştirdi. Yenilenen kullanıcı arayüzü sadece depolama yönetimi işlemini basitleştirmekle kalmayıp aynı zamanda faydalı bilgilerle görselleştirilmiş anlık görüntü yönetimini de vurguluyor. Depolama ve Anlık Görüntü Yöneticisi ile depolama sistemleri ve anlık görüntülerinizi yönetmek çok daha kolay.

Depolama Genel bakış

Tüm hacim ve depolama havuzlarının durumunu bir bakışta hızla elde edin. Artık, her birimin ve LUN'un türünü kolayca tanımlayabilirsiniz.

Snapshot Genel bakış

Fotoğraflarınızı en profesyonel ve ayrıntılı driveninterface ile yönetin. Tüm anlık görüntü sürümleri ve en son fotoğraflarınızın zamanı tam olarak kaydedilir.

Depolama Genel bakış
Snapshot Genel bakış

Yeni, kullanımı kolay arabirim

Depolama ve Anlık Görüntü Yöneticisi, kullanımı basit olmakla kalmayıp her zamankinden daha kapsamlı ve her şeyi içeren depolama ve anlık görüntü yönetimi sunar.

 • Genel Ayarlar

  En iyi RAID performansını ve sağlığını sağlamak için depolama, diskler ve anlık görüntüler için genel ayarları yapılandırın. NAS'daki tüm anlık görüntülerin ayarlarını yapın.
 • Diskler / VJBOD

  Her diskin türünü ve durumunu belirleyin. Ardışık okuma ve IOPS okuma performansını test edin.
 • Depolama / Anlık Görüntüler

  Depolama havuzlarını ve durum, tür, anlık görüntü, kullanım yüzdesi ve daha fazlasını içeren hacim / LUN'u inceleyin.
 • Önbellek Hızlandırma

  SSD önbelleğini yönetin, hacimler ve LUN'lar için SSD ön belleğini esnek olarak yapılandırın.
 • Anlık Görüntü Yinelemesi

  Hedef, zamanlama, bitir / sonraki başlatma saati ve ilerleme bilgileri dahil olmak üzere bir birimin hacim / LUN'un anlık yedekleme işlerini görüntüleyin.
 • Anlık Görüntü Atlama

  Anlık görüntüleri diğer NAS'da merkezi olarak saklayın.
Genel Ayarlar
Diskler / VJBOD
Depolama / Anlık Görüntüler
Önbellek Hızlandırma
Anlık Görüntü Yinelemesi
Anlık Görüntü Atlama

Doğru Volume veya LUN nasıl seçilir?

QTS, farklı uygulama gereksinimlerini karşılamak için çeşitli Volume ve LUN çeşitlerini destekler.

 • Statik Hacim Statik Hacim

  Statik Hacimler doğrudan bir RAID grubunda oluşturulur. Rastgele dosya erişimi için en iyi performansı verirler (diğer disk hacimlerine göre% 20 daha hızlıdır). Bu seçenek, dosya paylaşımı veya çevrimiçi işbirliği için yüksek performanslı depolama alanları oluşturmak için uygundur.

 • Kalın Hacim Kalın Hacim

  Kalın Hacimler, önceden ayrılmış depolama havuzu alanından oluşturulur. Kapasite ayrılmıştır ve genişletilebilir. Bu seçenek genel kullanım için uygundur.

 • İnce Hacim İnce Hacim

  İnce Hacimler, kullanılabilir depolama kapasitesinden daha fazla alanla oluşturulabilir ve yalnızca, veriler birime yazılırken depolama alanı havuzundan fiziki alanı alabilir. İnce hazırlama, depolama kullanımını en üst düzeye çıkarır ve dinamik depolama alanı ve çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşılan sınırlı depolama için uygundur.

 • Blok tabanlı iSCSI LUN Blok tabanlı iSCSI LUN

  Blok tabanlı iSCSI LUN'ları alan düzeyini doğrudan blok düzeyinde atar. Bu verimliliği artırmakla kalmaz, aynı zamanda sanallaştırma uygulamaları (VAAI ince yapılandırma ve depolama geri alma ve Microsoft® ODX gibi) için doğal destek sağlar ve blok tabanlı LUN'ları iSCSI depolama çözümü için ideal bir seçim haline getirir.

Not: İnce hacimler, yetersiz depolama alanı nedeniyle kesintileri önlemek için depolama kullanımına yakın dikkat gerektirir. İnce hacimlerin alanı maksimum potansiyel kapasite demektir. Diğer Volumle'lar fiziksel alanı kullanabilir. Kullanılabilir alan anlık görüntü geri yükleme için yetersizse, anlık görüntü kurtarma çalışmaz.

Ransomware yazılımları tehdidini blok tabanlı anlık görüntülerle hafiflet

Anlık görüntüler, artan veri madenciliği tehdidinden korunmak için güvenilir yöntemler sağlayan NAS veri koruması için gereklidir. QNAP'ın anlık görüntü desteği blok tabanlı ve yedekleme dosyası düzeltmelerini belirtmek için özel teknolojisiye sahiptir ve düzeltmeleri dosya sisteminde ayrı olarak kaydeder. Bu, depolama alanı kullanımını azaltmak için yararlıdır ve anlık görüntüleri dosya tabanlı anlık görüntülere kıyasla, oluşturmak ve geri yüklemek için hızlandırır; Kurtarma Noktası Hedefleri (Recovery Point Objectives - RPO) ve Recovery Time Objectives (RTO) 'ya ulaşmak için ve iş gereksinimlerini karşılamak için mükemmel bir araç sağlar.

» Daha fazla bilgi edin:QNAP Anlık Görüntüler

Ransomware yazılımları tehdidini blok tabanlı anlık görüntülerle hafiflet

Anlık görüntü desteği ile ARM tabanlı QNAP NAS'dan daha yüksek maliyet verimliliği elde edin

QTS 4.3.4'de belirli QNAP ARM tabanlı NAS modelleri de, kullanıcılara önemli veri yedekleme ve kurtarma çözümü sağlayan anlık görüntüleri destekliyor. QNAP NAS kullanıcıları, üst düzey, SMB veya giriş seviyesi bir NAS kullanıyor olsalar bile, artık ödün vermeden verilerini koruyabilirler.

» Daha fazla bilgi edin:ARM tabanlı NAS'lar için Anlık Görüntüler

Yüksek performanslı QNAP Anlık Görüntüler

Anlık Görüntü Uygulaması Btrfs kullanan rakipler
(S markası, N markası)
Diğer rakipler
(W markalı, B markalı)
Blok tabanlı iSCSI LUN (Kalın Hazırlık ve İnce Hazırlama)
Dosya tabanlı iSCSI LUN (İnce Hazırlama) Hacim enstantanesine göre korunan süreç saniyeler içinde yapılır.
Dosya tabanlı iSCSI LUN (Kalın Hazırlık)
Hacim (Birden Fazla Klasör)
Paylaşılan klasör Anlık Görüntü Paylaşım Klasörü ile
Kullanılabilirlik Tüm x86 tabanlı (Intel / AMD) modelleri
*ARM tabanlı modeller
Yalnızca seçilen modellerde kullanılabilir

*Not:

1. Not: Azami çekim sayısı, NAS modeline ve NAS'ın ne kadar yüklü olduğuna bağlıdır.

2. Anlık görüntüleri kullanmak için en az 1GB RAM gereklidir.

3. Aşağıdaki seriler / modeller anlık görüntüleri desteklemez: HS-x10, HS-x51, TAS-x68, TS-x69/U, TS-x59/U, TS-x39/U, TS-x31/U, TS-x28, TS-x21, TS-x20, TS-x19/U, TS-x12, TS-x10/U, TS-x09/U, TS-x01, TS-x00.

File Station'daki anlık içeriğe gözatma

Storage & Snapshots Manager'ı kullanmanın yanı sıra File Station'ı kullanarak tüm anlık görüntü sürümlerine göz atabilir ve farklı içeriği File Station Anlık Görüntüsü Dizini'ni kullanarak tanımlayabilirsiniz.

Anlık Görüntüleri yerel olarak veya uzaktan geri yükle

 • Anlık görüntü geri yükleme ve kopyalama

  Anlık görüntü geri yükleme ve kopyalama

  Tüm Hacim / LUN'u saniyeler içinde döndürme veya birimdeki Hacim / LUN anlık görüntüsünü NAS'da kopyalama veya iSCSI LUN'u kopyalama. Belirtilen dosyaları ve klasörleri geri yüklemek de kolaydır.

 • Birden fazla hedef

  Birden fazla hedef

  Anlık görüntüleri yerel NAS'a hızlı bir şekilde geri yüklenebilir veya yerel / uzak NAS veya bulut depolama alanına klasör / dosya bazında geri yüklenebilir.

 • İstemci tarafında geri yükle

  İstemci tarafında geri yükle

  Kullanıcılar anlık görüntülerden verileri kopyalamak ve geri yüklemek için her bir paylaşılan klasördeki en son anlık görüntü dizinlerini SMB / CIFS / AFP aracılığıyla hızlı bir şekilde görüntüleyebilir.

 • Uzaktan restorasyon

  Uzaktan restorasyon

  Uzaktan yedekleme ve geri yükleme, minimum kesinti süresi için çift korumayı sağlar. Yerel NAS işlev göremezse, sürekliliği sağlamak için anlık yedeklemeleri uzaktaki bir NAS'dan doğrudan yükleyebilirsiniz.

Tek bir klasör için kurtarma süresini en aza indirin

QNAP, tek bir klasöre yalnızca paylaşılan klasörü içeren "Anlık Görüntü Paylaşılan Klasörü" nü yapılandırır; tek bir klasörün kurtarma süresini bir kaç saniyeye düşürür.

Anlık Görüntü Restorasyon Zamanı
Anlık Paylaşımlı Klasör İle
Hızlı
Anlık Görüntü Paylaşılan Klasörü Olmadan
Yavaş
Time

Global SSD Önbellek Teknolojisi ile depolama yatırımınızı en üst düzeye çıkarın

SSD önbelleği, IOPS performansını hızlandırmaya yardımcı olur. QNAP'ın global SSD önbellek hızlandırma teknolojisi, salt okunur veya okuma-yazma önbelleği için tüm birimler / iSCSI LUN'larıyla tek bir SSD hacmi / RAID paylaşabilir. İlgili ayarları yapılandırırken hizmet kesintisi olmaz ve etkinlik ve kapasite ihtiyaçlarını esnek bir şekilde dengelersiniz.

» Daha fazla bilgi edin:SSD önbellek

QNAP'ın global SSD önbellek hızlandırma teknolojisi özellikle iş kullanımı için uygundur.

Rakipler
SSD Önbellek Kullanımı Tüm Hacim / LUN'lar için genel SSD önbellek Tek hacim / LUN için bir SSD hacmi veya RAID
Önbellek Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma Hizmet devam ettiriliyor Hizmet kesildi
Sıcak Takmadan Sonra SSD Kurtarma
(Salt Okunur Önbellek)
Hizmet devam ettiriliyor Hizmet kesildi
Sıcak Takmadan Sonra SSD Kurtarma
(Okuma-Yazma Önbellek)
Hizmet devam ettiriliyor Hizmet kesildi

Özelleştirilebilir esneklik

RAID Resync Önceliği (Yeniden Oluşturma, Taşıma, Temizleme, Senkronizasyon)

QTS 4.3.4, disk iş yüklerine göre yeniden oluşturma hızını ayarlar. Sistem performansını ön plana çıkarmak ve farklı senaryolar ve hızı yeniden oluşturmak için "Hizmet Öncelikli", "Dengeleme" ve "Önce yeniden senkronize et" ayarlarından yararlanabilirsiniz.

 • "Hizmet Öncelikli (Düşük hız)" ve "Denge (Orta hızlı)" seçildiğinde, sistem optimal servis performansı ve kalitesini sağlamak için RAID'i yeniden yapılandırma, taşıma, silme ve senkronlama hızını sınırlar.
 • "Önce yeniden senkronize et (Yüksek Hızlı)" seçildiğinde, sistem otomatik olarak işletim hızını disklerin hızına göre optimize eder ve böylece disk hatasından kaynaklanan veri kaybı riskini azaltmak için kritik RAID işlemlerini daha kısa sürede gerçekleştirmenize izin verir. RAID yeniden oluşturur.
RAID Resync Önceliği (Yeniden Oluşturma, Taşıma, Temizleme, Senkronizasyon)
Sabit sürücüleri güvenli bir şekilde silmek

Gelişmiş güvenli silme, sabit sürücüler için daha yüksek veri güvenliği standardı sağlar. Diskleri sabit bir bayt ve bir geçişle veya rasgele baytlarla, birden çok geçişle ve hızlı ATA Güvenli Erase ile NIST önerilerine göre üzerine yazmayı ayarlayabilirsiniz. Uluslararası standartlarda sabit diskin güvenli bir şekilde silinmesi, yeniden satılmış, iade edilmiş veya yok edilmiş diskten hiçbir gizli verinin geri alınamayacağını bilmenin mutlak huzurunu sağlar.

Sabit sürücüleri güvenli bir şekilde silmek
RAID sıralaması otomatik saptama

RAID sıralaması otomatik algılama mekanizması, sürücüleri yeni bir NAS'a taşırken disk sıralamasını sağlamaya yardımcı olur. Sürücüler aynı sırayla takılı olmasa bile (güç kapalıyken), RAID sıralama otomatik algılama, RAID'de depolanan verilerin yeni NAS üzerinde kullanılmasını sağlar. NAS sistemleri arasında veri taşımak çok daha kolay hale gelir!

RAID sıralaması otomatik saptama

RAID 50/60, kapasiteyi, korumayı ve performansı dengeler

RAID 50/60, tam HDD veya SSD yapılandırmaları ile yüksek kapasiteli NAS için kapasite, koruma ve performans arasında denge sağlamaya yardımcı olur. 10'dan fazla diski olan NAS kullanan işletmeler için, RAID 50/60 yalnızca tek bir RAID 5/6'dan daha fazla veri koruma sağlamakla kalmaz aynı zamanda RAID 10'a kıyasla kullanılabilir depolama alanını en üst düzeye çıkarır. Veri depolama ve yanı sıra bariz rasgele yazma performansı artırması SSD RAID kullanırken, RAID 50/60 da profesyonel video akışı ve veritabanı kullanımı için mükemmel bir seçim sunar.

QNAP tarafından sunulan kapsamlı RAID türleri

RAID Türü RAID 5 RAID 6 RAID 10 RAID 50 RAID 60
Disk Sayısı En az 3 En az 4 En az 4 En az 6 En az 8
Toleranslı Disk Arızalarının Sayısı 1 2 Toplam disk sayısının yarısı 2-5 4-10
Yazma Performansı
Kapasite
İdeal Kullanım Genel uygulamalar Genel uygulamalar VDI barındırma ve veritabanı Yüksek frekanslı yedekleme Yüksek kapasiteli VDI veya ortam düzenleme

Not:

1. RAID 50/60'ların gerçek hata toleransı, RAID gruplarının sayısına bağlıdır.

2. 10'dan fazla sürücülü NAS modelleri için RAID 50/60 önerilir.

Akıllı Qtier ™ 2.0'a istediğiniz zaman yükseltin

Talep üzerine katlama

Qtier'ı, bir depolama havuzu oluştururken etkinleştirmek zorunda kalmadan herhangi bir aşamada yapılandırın. Esnek SSD'leri yükleyebilir, a QM2 PCIe kartı,veya genişleme ünitelerini NAS'a bağlayabilir, ardından mevcut depolama havuzuna yeni katman eklemek ve Qtier'i etkinleştirmek için Storage & Snapshots Manager'ı kullanabilirsiniz.

*Not: Qtier'i yapılandırırken, depolama havuzu işlemleri geçici olarak duracaktır.

Tahsis önceliği

Bir klasörün yerleştirileceği yeni verilerin depolanma katmanını manuel olarak yapılandırın. Bu, sistem ve uygulama taleplerine uygun katmanlı depolama ortamı ayarlamak için özelleştirilebilir esneklik sağlar ve IOPS gerektiren görevler için SSD'lerden maksimum faydalanma olanağı sağlar.

IO-uyumlu Qtier ile daha yüksek performans

SSD katmanlı depolama birimi, gerçek zamanlı olarak seri I/O'ları işlemek için önbellek benzeri ayrılmış alana sahiptir. Bu, SSD katmanında yetersiz alan olduğunda IOPS yoğun uygulamaların hızlandırılamamasından kaçınarak performansı garanti eder.

*Not: Qtier yalnızca x86 tabanlı NAS modelleri tarafından desteklenir.

Dijital Dosyaları Yönetmek İçin Toplam Çözüm

İş akışlarınızı depolama, sayısallaştırma, arama, dosyalama işlemlerinden geçirin

Her şey dahil bir veri merkezi olarak QNAP, veri depolama, yönetim, senkronizasyon, dosya yönetimi iş akışlarını güçlendirmek için yedekleme ve arşivleme gibi zengin uygulamaları bütünleştirir. QNAP, tüm dosyalarınızı profesyonelce yönetmek için en akıllı NAS çözümdür.

File Station ile mobil aygıtlardaki dosyalara doğrudan erişmek

File Station, bulut servislerini entegre ederek uzaktaki NAS'ı tam olarak kullanmayı destekler ve şimdi anlık görüntü içeriğine* ve geniş bir yelpazedeki harici aygıtlara erişebilir.

* "Dosya İstasyonunda anlık görüntü içeriğine göz atın" konusuna bakın.

Tüm dosyalar bir bakışta

Yerel NAS ve USB aygıtlarındaki dosyaları okumanın yanı sıra, File Station artık cep telefonları, optik disk sürücüleri ve daha fazlası dahil olmak üzere daha geniş bir yelpazedeki harici aygıtlardan dosyalara erişimi desteklemektedir. Dosyaları tek bir yerde birden çok kaynaktan kolayca tarayıp yönetebilir ve bunları QNAP NAS'ta merkezileştirebilirsiniz.

» Keşfet:QNAP NAS exFAT'e hazır

Tüm dosyalar bir bakışta

Mobil cihazlardaki dosyalara doğrudan erişim

File Station üzerinden doğrudan erişim

Mobil verilerinizi File Station'da depolamaya, yönetmeye ve paylaşmaya başlamak için cep telefonunuzu NAS'a bir USB kablosu kullanarak bağlayın.

Hybrid Backup Sync ile tek dokunuşla kopyalama

Hybrid Backup Sync ile, cep telefonunuzdan NAS'a tüm dosyaları yedeklemek için QNAP NAS üzerindeki USB One-Touch-Copy düğmesine basın.

Mobil cihazlardaki dosyalara doğrudan erişim

Uzaktan takma ve bulut hizmetleri

Uzak bir NAS takma

Daha kolay dosya erişimi ve yönetimi için CIFS / SMB, FTP veya WebDAV kullanarak yerel bir NAS'a, uzak NAS'daki paylaşılan klasörleri doğrudan bağlayın.

Bulut hizmetleri ile entegrasyon

Dropbox®, Microsoft® OneDrive®, Microsoft® OneDrive® for Business, Google Drive ™, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box® ve HiDrive® gibi NAS ve genel bulut hizmetleriniz arasında dosyaları doğrudan tarayın ve aktarın.

Verimliliğinizi çoğaltın

QNAP NAS dosya depolama alanından daha fazlasıdır ve yönetim, paylaşma, arama ve dosyalama gibi tüm dosya ihtiyaçlarınızı karşılamak için bilgi yönetimi ruhunu içermektedir. Dosyalarınız iyi korunur, aynı zamanda dosyaların değerini de artırır.

Dosya sayısallaştırma

OCR Dönüştürücü, dosya organizasyonunu, düzenlenmesini ve aranmasını kolaylaştıran görüntülerden metin çıkarır.» Daha fazla bilgi edin

Cihazlar arası senkronizasyon

Qsync, NAS ve birden fazla cihaz arasındaki dosya senkronizasyonunu basitleştirir ve optimal ekip çalışması için grup senkronizasyonunu destekler.» Daha fazla bilgi edin

Tam metin araması

Qsirch, resimler bulma, müzik, video, belge ve e-postaları bulmak için anahtar kelime aramayı destekler, böylece dosyaları bulmak her zamankinden daha kolay hale gelir.» Daha fazla bilgi edin

Akıllı dosyalama

Qfiling, dosya organizasyonunu otomatikleştirir. Dosyalar otomatik olarak ayarlarınıza bağlı klasörler halinde arşivlenir.» Daha fazla bilgi edin

Grafik kartıyla daha fazlasını başarın

QTS ve sanallaştırma için GPU ile hızlandırılmış hesaplama

QNAP NAS, bir PCIe ekran kartının özelliklerini QTS'ye entegre eder. Modern grafik kartlarının gücü ile QTS'de görüntü işleme ve sanal makinelerin performansı büyük ölçüde artırabilir.

Grafik hesaplamayı optimize et

Bir grafik kartının kaynaklarını aşağıdaki uygulamalara ayırabilirsiniz:
QTS görüntü işleme

Grafik kartları, QTS'in görüntü işleme verimliliğini güçlendirir ve bekleme sürelerini önemli ölçüde azaltır. Bir grafik kartı kullanarak, HD videoların işlenme süresi% 10-33 oranında kısaltılabilirsiniz. (performans NAS modellerine göre değişir).

HD İstasyonu / Linux İstasyonu

Yerel video çıkışı olmayan NAS modelleri HD Station veya Linux İstasyonunu görüntülemek için ekran kartlarının HDMI çıkışından yararlanabilir.

Not: Linux Station 1.5 gereklidir. (Coming soon)
Sanallaştırma İstasyonu

GPU'ya geçiş, sanal makinelerin yeteneklerini güçlendirir ve daha yumuşak bir performans sunar.

Not:

 • 1. Grafik kartınızı satın almadan ve takmaya başlamadan önce, NAS'ınızın grafik kartını desteklemek için yeterli güç kaynağına sahip olduğundan emin olun. Ayrıca grafik kartının fiziksel boyutlarından ve NAS'ınıza takılması için yeterli alana sahip olduğunun farkında olun.
 • 2. Sanallaştırma İstasyonu için grafik kartları kullandığında NAS, QTS için hızlandırma donanım kodlamasını geçici olarak durdurur (tersi de geçerlidir).
 • 3. QTS için GPU desteği yalnızca NVIDIA ekran kartları için geçerlidir. VM için GPU Passthrough, AMD ve NVIDIA ekran kartları tarafından desteklenmektedir. .
 • 4. Desteklenen NAS ve grafik kartları hakkında bilgi için Uyumluluk Listesi'ne bakın.
QTS görüntü işleme

Hybrid Backup Sync Resmi Sürümü

Dosyaları birden çok yerde yedekleyin ve bulun

Hybrid Backup Sync, işletmelerin ve kuruluşların rutin yedeklemeyi verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olan güvenilir ve esnek yedekleme ve felaket kurtarma çözümü sağlarken, TCO (toplam sahip olma maliyeti) de en aza indirgenir. Felaket durumunda, Hybrid Backup Sync, olası kayıpları en aza indirgemek için verileri hızlı bir şekilde geri yüklemenize yardımcı olur.

Çoklu konum yedekleme, anında geri yükleme, esnek senkronizasyon

 • Yedekleme
 • Geri Yükleme
 • Senkronizasyon
 • USB One-touch-copy'i kullanarak QNAP NAS'daki verileri yerel, uzak QNAP NAS, bulut depolama ve harici cihazlara kolayca yedekleyin.
 • Bir sistem arızası meydana gelirse, önemli verileri ve dosyaları yerel NAS, uzak QNAP NAS, harici aygıtlar veya bulut depolama biriminden geri yükleyebilirsiniz.
 • Tüm NAS dosyalarınız, yerel NAS, harici cihazlar, bulut depolama birimi veya RTRR, rsync, FTP, CIFS / SMB kullanan uzak sunucuyla tek yönlü senkronize edilebilir. İki yönlü senkronizasyon NAS ve uzak NAS / bulut depolama alanı arasındaki dosyalar için kullanılabilir.
Daha fazla bilgi » Hybrid Backup Sync

Qboost ile QTS Performansını Optimize Edin

QTS'in her zaman en iyi şekilde çalışmasını sağlama

Qboost, uygulamaları hızlandırmaya, sistem kaynaklarını serbest bırakmaya ve uygulamaları planlamaya yardımcı olan çevik bir NAS optimizasyon aracıdır.

 • Optimize

  NAS'ınız az bellekte çalışıyorsa Qboost, işletim verimliliğini artırmak için tek bir tıklamayla optimizasyonu gerçekleştirerek bellek kaynaklarını boşaltabilir.

 • Temizleme

  Geçici ve gereksiz dosyalar sistem kaynaklarınızı tüketir. Qboost daha fazla saklama alanı açmak için gereksiz dosyaları temizleyebilir.

 • Uygulama Zamanlama

  Qboost, aynı anda çok fazla uygulamanın sistem gecikmesine neden olmasını önlemek için tahsis yönetimini destekler.

Büyük Multimedya Keyfi

360 derece panoramik manzaralar ve çok bölgeli multimedya keyfi ile duyularınızı sürükleyin

QNAP, 360 derecelik panorama uygulamasıyla Artırılmış Gerçeklik (AR) dünyasına girerek sahnedeymiş gibi hissetmenizi sağlar. Yeni Cinema28 QNAP NAS'ı, çoklu bölge multimedya merkezi haline getiriyor; böylece ortamınızı NAS'a bağlı olan her multimedya cihazına aktarabilirsiniz.

360 derece fotoğraflar ve videolar görüntüleyin

360 derece fotoğraflar ve videolar popüler hale geldi, QNAP, 360 dereceli Artırılmış Gerçeklik (AR) uygulamalarına destek veriyor. Videonun meta verisi veya fotoğrafın EXIF'i 360 derecelik verileri (Projeksiyon Türü = eş-yönlü) içeriyorsa, otomatik olarak 360 derecelik dosyalar halinde görüntülenir. 360 derece veri içermeyen dosyalar, File Station, Photo Station veya Video Station'daki 360 derecelik düğmesi tıklatarak 360 derecelik dosyalara dönüşebilir. Qfile, Qphoto ve Qvideo gibi mobil uygulamalar da 360 derecelik format görüntülemeyi destekler.

VLC oynatıcısına akış

VLC media player, çeşitli müzik ve video dosya formatlarını oynatma ve yayın yapma yeteneğine sahip çok yönlü medya oynatıcılardan biridir. Kullanıcılar, QNAP'ın QVHelper'ı bilgisayarlarına kurarak medya dosyalarını QNAP NAS'dan VLC oynatıcısına (Video Station, Fotoğraf İstasyonu veya Dosya İstasyonu ile birlikte) aktarabilir ve multimedya ihtiyaçları için daha fazla seçenekten yararlanabilirler.Daha fazla bilgi edin » QVHelper

Not: Video Station 5.1.3, Photo Station 5.6 gereklidir.

Her yerde daha fazla multimedya keyfi

Cinema28 QNAP NAS'ı multimedya merkezi haline getiriyor ve tüm fotoğraflarınızın, müziklerinizin ve videolarınızın tek arayüzden yönetimine olanak tanıyor. Bu medya dosyaları daha sonra çeşitli protokollerle her bağlı cihaza aktarılabilir: Analog ses (yalnızca ses), HDMI, USB hoparlör (yalnızca ses) NAS, sadece Bluetooth® cihazları (yalnızca ses), DLNA®, Apple TV®, ve Chromecast ™. Salondan yatak odalarına kadar Cinema28 evin her köşesine multimedya eğlencesi yaymaktadır.

Not:

 • 1. HDMI ve ses çıkışı NAS modeline göre değişir.
 • 2. Cinema28, 4. Çeyrek 2017'den itibaren satışa sunulacak.

Özel Bulut üzerinde IOT

QNAP NAS ile IoT olanaklarını keşfedin

QNAP, çeşitli IoT yeniliklerinin olanaklarını keşfetmenize olanak sağlamak için depolama ve özel bulut avantajlarını birleştirir. Daha akıllı bir yaşam tarzı gerçekleştirmenize yardımcı olmak için güçlü ve akıllı ağ otomasyon servislerini entegre eden birkaç uygulama mevcuttur.

Uzaktan kumanda fonksiyonlarınızı kişiselleştirin

QButton, QNAP uzaktan kumandanızdaki düğmelerin eylemlerini özelleştirmenizi sağlar (RM-IR004). Düğmeler, seçilen bir müzik çalma listesini çalmak, bir gözetim kanalı izlemek veya NAS'ı yeniden başlatmak / kapamak ve günlük kullanım için daha fazla kolaylık sağlamak için ayarlanabilir.

» Daha fazla bilgi edin

Kendi IoT uygulamalarınızı geliştirin

QIoT Suite Lite, geliştiricilerin uygulamaları kolayca benimsemesi ve dağıtması için çeşitli pratik modeller sunar. Yüksek potansiyel depolama kapasitesini ve QNAP NAS güvenliğini birleştiren özel bulutta sadece 3 adımda kendi IoT'nizi oluşturabilirsiniz.

» Daha fazla bilgi edin

QNAP NAS kurallarınızı kendi yolunuzla oluşturun

IFTTT Aracısı, QNAP NAS cihazınızdaki günlük görevleri otomatikleştirmek için QNAP NAS'nızı mobil aygıtlar veya uygulamalarla özgürce bağlamanıza izin veren popüler web otomasyon hizmeti IFTTT'yi benimser. QNAP NAS, sınırsız kullanıcı tanımlı kurallar / görevler oluşturma ve üretkenliğinizi geliştirme olanağı sunar.

» Daha fazla bilgi edin