QNAP Systems, Inc. - Network Attached Storage (NAS)

Language

WirelessAP İstasyonu

NAS'ı kablosuz bir ana istasyon olarak kullanın

QNAP WirelessAP Station ile QNAP TVS-x73 NAS, uygun bir kablosuz baz istasyonuna dönüştürebilir.Sadece uyumlu bir PCIe kablosuz ağ kartı takın ve cihazların kolaylıkla NAS'ınıza bağlanmasını sağlamak için WirelessAP uygulamasını indirin Hizmetlerine ve İnternet bağlantısına erişmek.

WirelessAP İstasyonu

Beş büyük fayda

  • NAS - X86 kablosuz ağ erişim noktası seviyesi

  • NAS'a kablosuz bir ağ ile doğrudan bağlan

  • Ölçeklenebilir Varlık AP - birden fazla genişleme kartıyla birkaç erişim noktası ekleyin

  • Gerektiği gibi ayrı kablosuz bağlantı arabirimleri (IoT / VM / Konteyner gibi) kurun

  • Trafik şöntleme ile ağ optimizasyonunun keyfini çıkarın

Doğrudan NAS'a bağlan

WirelessAP Station ile QNAP NAS tarafından mobil cihazlarda sunulan kablosuz ağ hizmetlerinin keyfini çıkarabilir ve Qfile, Qmusic ve Qvideo gibi çeşitli uygulamaları kullanabilirsiniz.

Ölçeklenebilir fiziksel kablosuz erişim noktası

Geleneksel kablosuz ağ yönlendiricileri," tek ve aynı fiziksel "aygıtları paylaşmak için yazılım tabanlı (sanal) erişim noktalarını kullanıyor ancak bu, tek bir ağ kartının bant genişliği ile sınırlanacak ve bağlantıları sabitlemeyi zorlaştırıyor Kablosuz ağınızı aynı anda kullanmanız gerektiğinde, WirelessAP Station, birbirine müdahale etmeden fiziksel ağ kartları ekleyerek, gerçekte mevcut olan bant genişliğini artırmanıza olanak tanır Örneğin, iki kablosuz ağ kartını TVS'ye Sırasıyla 2.4G ve 5G baz istasyonları olarak yapılandırıp NAS farklı frekans aralıklarında eşzamanlı olarak hizmet verebilecek.

Bağımsız, güvenli kablosuz bağlantı arabirimini serbestçe kurun

Paylaşılan kaynaklara ek olarak, Konteyner'e ayrı NIC atayabilir veya QNAP Network & Virtual Switch ile entegrasyon yoluyla farklı QNAP servislerini kullanabilirsiniz ve ayrı bir kablosuz bağlantı arabiriminin keyfini çıkarabilirsiniz. Özel şebeke Örneğin: Things'in özel bir İnternet ortamını kurmanız gerekiyorsa, başka bir cihazdan geçmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz, böylece IoT ağınız son derece güvenli ve güvenilir bağımsız bir ağ haline gelir.

Trafik şöntleme ile ağ optimizasyonunun tadını çıkarın

Yüksek performanslı QNAP NAS, size mükemmel veri erişimi hizmetleri sağlamakla kalmaz aynı zamanda sorunsuz bir NAS bağlantısının keyfini çıkarmanızı sağlar. Evde NAS'a bağlanmak için bir mobil cihaz kullansanız bile, NAS'a bağlanmak için bir yönlendiricinin kablosuz işlevini kullanmanız gerekir. Bu nedenle, yönlendirici meşgul olduğunda, NAS bağlantı kalitesi etkilenir. WirelessAP Station tarafından kurulan baz istasyonu, cihazınızın doğrudan NAS'a bağlanmasına ve NAS'nıza optimum erişim hızlarından keyif almanızı sağlar.

Sistem mimarisi

Kablosuz İstasyon hizmeti, QTS LXC Konteyner teknolojisi ile birlikte OpenWrt'a dayalıdır.

Çözüm karşılaştırması

   QNAP Ev  Profesyonel
WirelessAP İstasyonu AP/Yönlendirici AP Yönlendirici
CPU Çift çekirdekli x86 CPU'ya göre daha iyi işlem gücü MIPS 24K, 74K
380~600MHz
Dual Core ARM, MIPS
800M-1GHz
RAM 1 GB Üzerinde 32/64MB 128/256MB
Flash 512 MB'tan fazla depolama alanı ve doğrudan NAS entegrasyonu 8/16MB 128MB

Nasıl elde edilir

QNAP Uygulama Merkezi'nden WirelessAP Station uygulamasını indirin. Kurulumu yapmak ve olabildiğince kolay kurulum yapmak için bir kurulum sihirbazı sağlanıyor: Kablosuz ağ kartını kurun, WirelessAP Station'ı indirin ve talimatları izleyerek hızlıca tamamlayın. Kurulum süreci.

Kablosuz ağ kartını kurun

Uygulama Merkezi'nden Konteyner İstasyonunu yükledikten sonra, WirelessAP İstasyonunu indirin.

Kurulduktan sonra cihazlarınız NAS'a kablosuz olarak bağlanabilecek