IFTTT Agent

QNAP NAS kurallarınızı kendi yolunuzla oluşturun

IFTTT Aracı, popüler web otomasyon hizmetini IFTTT'ye uyarlar ve QNAP NAS'nizi Gmail ™, Facebook® ve Twitter gibi uygulamalarla QNAP NAS üzerindeki günlük görevleri otomatikleştirmek üzere serbestçe bağlamanıza izin vererek, Sınırsız kullanıcı tanımlı kurallar / görevler yaratın ve üretkenliğinizi artırın.

See IFTTT Agent Video

IFTTT nedir ?

IFTTT, basit ama güçlü çapraz uygulama iş akışları oluşturmak için çeşitli internet bağlantılı cihazları / hizmetleri bir araya getirmenizi sağlar. Örneğin: Gmail ™'de bir şey olursa, Facebook®'da bir şeyler yapın. Bu iş akışlarına IFTTT uygulaması denir. IFTTT'ye kayıtlı olan her web hizmeti önceden tanımlanmış bir tetikleyici ve eylem setine sahiptir. Bir uygulama, (Gmail ™ gibi) bir hizmetin tetikleyicisini başka bir hizmetin (Facebook® gibi) eylemiyle birleştirerek oluşturulabilir.

Hangi QNAP NAS'sını istiyorsunuz?

En akıllı QNAP NAS

IFTTT Agent ile, IFTTT web sitesinde farklı appletler oluşturarak QNAP NAS'ınızı her zamankinden daha akıllı yapabilirsiniz. Örneğin, tetikleyiciyi "Herhangi bir yeni fotoğraf (Android Fotoğraflar servisini kullanarak)" olarak ve eyleme "URL'yi QNAP NAS'a (QNAP hizmetini kullanarak indirin) " olarak ayarlarsanız, Android cihazınızı kullanarak çekilen tüm fotoğraflar Otomatik olarak QNAP NAS'ınıza indirilir. Veya "QNAP NAS'de sistem hatası uyarısı olduğunda, uygun mesajla telefonumda* bir çağrı alın" gibi bir uygulama oluşturabilirsiniz.

* Şu anda yalnızca ABD'de desteklenmektedir.

 • Bir applet oluşturmak basittir:
  1. IFTTT web sitesinde kişisel bir hesap kaydedin.
 • Bir applet oluşturmak basittir:
  2. IFTTT hesabınızı ve myQNAPcloud hesabınızı bağlayın.
 • Bir applet oluşturmak basittir:
  3. Çeşitli appletler oluşturun.
 • Bir applet oluşturmak basittir:
  4. Özel QNAP IFTTT hizmetini kullanmaya başlayın.

En esnek QNAP NAS

Sayısız NAS uygulamaları tasarlayın

IFTTT Aracısı'nı kullanarak, IFTTT web sitesinde neredeyse sınırsız sayıda NAS ile ilgili applet oluşturmak için IFTTT hesabınızı ve NAS'ınızı bağlayabilirsiniz. Facebook®, Gmail™, Twitter®, Skype™, Instagram®, Dropbox®, Google Drive™, Amazon® Cloud Drive, Microsoft® One Drive® ve Box® gibi 300'den fazla popüler hizmet IFTTT web sitesi tarafından desteklenmektedir. Favori servislerinizde, "Facebook'ta fotoğraf yüklediğinizde, NAS'a indirdiğinizde veya" "Dropbox®'a yeni bir dosya yüklendiğinde, yedekleme işlemini NAS 'ya geri döndürdüğünüz gibi çok sayıda yararlı applet oluşturabilirsiniz "Dediğinde, QNAP NAS, tüm sosyal ağ ve bulut verilerinizi herhangi bir çaba sarf etmeden arşivleyecektir.

En yenilikçi QNAP NAS

Sınırsız kombinasyonlar, nihai harikalar

IFTTT Agent aynı zamanda NAS'ınızdaki daha yenilikçi ve akıllı görevler için yeni bir yol sağlayarak yeni NAS uygulamaları oluşturmak için diğer cihazları bir araya getirmenizi sağlar. NAS'nizi NAS'ı kapatmak, yeniden başlatmak veya uyku moduna girmek için Alexa'ya bağlayarak ya da Music Station'ı kullanarak müzik çalmak için NAS'nızdaki ses komutlarını kullanabilirsiniz. Gözlem açmak için bir gözetleme senaryosu (evden çıktıktan sonra kimse kapıdaysa, hareket algılandıysa da dahil olmak üzere) oluşturmak için IFTTT Aracısı ile QNAP Gözetim İstasyonu'nu (*) kullanabilirsiniz. İstasyon kurun ve kaydedilen videoları otomatik olarak NAS'a kaydedin.

* Music Station, Gözetim İstasyonu ve NAS Güç Kontrolü uygulamaları bir sonraki sürümü desteklenecek

Popüler QNAP Uygulaması

IFTTT, QNAP NAS ile nasıl iletişim kurar?

IFTTT Temsilcisi myQNAPcloud aracılığıyla IFTTT (ve dolayısıyla diğer servisler) ile QNAP NAS arasındaki iletişimi kolaylaştırır. IFTTT Agent, NAS ile ilgili tetikleyicilerin / eylemlerin yürütülmesini sağlar ve ayrıca günlüklerini görüntüler. Aşağıdaki diyagram IFTTT ve NAS arasındaki çalışma ilişkisini göstermektedir.

Bu tasarımla ilgili en ilginç nokta, bir IFTTT hesabının birden fazla NAS ile (aynı QID altında) bağlantılandırılabilmesidir. Bununla birlikte, bir QID'in aynı anda sadece bir NAS kullanıcısı ile bağlantı kurabileceğini unutmamak önemlidir. Ayrıca, bir IFTTT kullanıcısı aynı anda yalnızca bir QID kullanıcısına bağlanabilir (IFTTT teknik sınırlamalardan dolayı).

Bir başka avantaj ise, aynı QID hesabını kullanan iki ayrı IFTTT kullanıcısı olmasıdır. Her ikisi de bu QID altında aynı NAS listesine bağlanabilirler

Başka bir durumda, iki farklı IFTTT kullanıcısı (Kullanıcı A ve Kullanıcı B), farklı QID'leri kullanarak aynı NAS ile bağlanabilir. Bu durum, NAS, NAS'ı QID Kullanıcısı B'ye paylaşan QID Kullanıcısı A tarafından kaydedilirse meydana gelebilir.

IFTTT Acentesinin Mimari Şeması

IFTTT Acenteni şimdi al
IFTTT Acenteni şimdi al