QNAP Official Website  / 

Starter Guide

   

Uzupełnij swój cyfrowy dom o serwer Turbo NAS

Współczesne domy wypełnione są po brzegi danymi. Na komputerach, smartfonach, konsolach do gier czy tabletach wciąż przybywa nowych multimediów, dokumentów i innych danych. Rozwiązaniem, które umożliwia przechowywanie, udostępnianie i synchronizację tych danych jest sieciowa pamięć masowa, czyli NAS. Na serwerze NAS możesz przechowywać centralnie wszystkie ważne dane, zdjęcia i inne multimedia oraz nimi zarządzać. Firma QNAP oferuje szeroki asortyment urządzeń Turbo NAS, które uzupełnią wyposażenie Twojego cyfrowego domu.

Typowe problemy
mieszkańców cyfrowych domów

Zanim wyjaśnimy, do czego może się przydać serwer Turbo NAS, przedstawiamy kilka typowych problemów, z jakimi mają do czynienia mieszkańcy cyfrowych domów.

0

„Myślałem, że mój ulubiony album jest na smartfonie…”

Każdy ma swoją własną kolekcję plików na komputerze, telefonie czy odtwarzaczu MP3. Na urządzeniach mobilnych mieści się jednak ograniczona liczba plików, a synchronizacja urządzeń bywa kłopotliwa.

„Gdzie znajdę miejsce na wszystkie swoje zdjęcia?”

Niemal każde współczesne urządzenie mobilne ma aparat fotograficzny, a każdy użytkownik jest fotografem. Porządkując i udostępniając ważne zdjęcia oraz znajdując dla nich pamięć masową do archiwizacji, musimy czasami decydować, które cenne zdjęcie usunąć, by zrobić miejsce na kolejne.

„Chętnie obejrzałabym ten film, ale brakuje pamięci”

Coraz więcej urządzeń mobilnych umożliwia pobieranie i oglądanie filmów o rozdzielczości HD. Filmy HD zajmują jednak dużo miejsca w pamięci i urządzenie mobilne nie pomieści ich zbyt wiele. Do tego dochodzą problemy z odtwarzaniem tych filmów na ekranie telewizora HD.

„Dlaczego tak trudno jest udostępnić ten plik?”

Kiedy chcesz udostępnić pliki znajomej osobie lub urządzeniu w domu, zazwyczaj potrzebny jest kabel USB, karta SD, dysk optyczny z nagrywarką albo dużo czasu na wysłanie pliku do usługi w chmurze i pobranie go.

„Gdzie jest ta kopia zapasowa?”

Zawartość domowych komputerów i innych urządzeń nie zawsze jest odpowiednio archiwizowana. Nawet jeżeli kopie zapasowe są wykonywane prawidłowo, trudno jest zapanować nad niezliczonymi dyskami optycznymi, pamięciami USB i przenośnymi dyskami, na których się je zapisuje.

Jak serwer Turbo NAS może przydać się w Twoim domu


1 2 3 4  
 • Muzyka dla Ciebie i
  wszystkich Twoich urządzeń
  Specjalna aplikacja Music Station wyjątkowo ułatwia porządkowanie muzyki w domu i słuchanie kolekcji przy użyciu różnych urządzeń, takich jak laptopy i smartfony, bez zajmowania miejsca w ich pamięci.
 • Miejsce na zdjęcia jak
  z obrazka
  Dzięki aplikacji Photo Station Twoje zdjęcia są bezpieczne. Serwer Turbo NAS umożliwia porządkowanie, udostępnianie, a nawet automatyczne przesyłanie zdjęć ze smartfonu, dlatego doskonale nadaje się do przechowywania i udostępniania wszystkich Twoich zdjęć.
 • Filmy, gdziekolwiek
  jesteś
  Serwer Turbo NAS oferuje miejsce na mnóstwo filmów o jakości HD oraz przydatne funkcje, takie jak łączność DLNA, AirPlay i HDMI czy transkodowanie w czasie rzeczywistym filmów do urządzeń mobilnych. Dzięki temu może z powodzeniem być podstawą kina domowego i mobilnej rozrywki.
 • Proste udostępnianie
  Kiedy chcesz udostępnić multimedia lub inne pliki z serwera Turbo NAS, nie musisz wyciągać kabli USB ani kart SD — nie musisz nawet być w pobliżu! Pliki możesz udostępniać i synchronizować z dowolnym urządzeniem, gdziekolwiek jesteś i dokądkolwiek idziesz.
 • Opracowany z myślą o kopiach zapasowych
  Duża pojemność pamięci masowej, doskonała szybkość transferu danych, różne aplikacje do tworzenia kopii zapasowych oraz solidny sprzęt to zalety, dzięki którym serwer Turbo NAS doskonale nadaje się do przechowywania kopii zapasowych zawartości wszystkich domowych komputerów i innych urządzeń.
Dowiedz się więcej

Zalecany serwer Turbo NAS

Do każdego domowego zastosowania i budżetu można dopasować odpowiedni serwer Turbo NAS. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych propozycji dla użytkowników domowych.

Zalecane Opcja klasy najwyższej

TBS-453A

TS-453A
Quad-core Intel® Celeron® N3150 1.6GHz processor Quad-core Intel® Celeron® N3150 1.6GHz processor
8GB / 4GB DDR3L RAM 8GB / 2GB DDR3L RAM
Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej
Opcja klasy średniej Opcja klasy podstawowej

TS-451+

TS-231+
Quad-core Intel® Celeron® 2.0GHz processor Dual-core Annapurna Labs Alpine AL-212 1.4GHz processor
8GB / 2GB DDR3L RAM 1GB DDR3 RAM
Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej
QNAP Systems, Inc. TEL: +886-2-2641 2000 FAX: +886-2-2641 0555
Copyright © 2017; QNAP Systems, Inc. All Rights Reserved.