Úložiště pro virtualizaci - QNAP

Language

QNAP NAS pro virtualizaci

Úložiště pro virtualizaci

Flexibilní nasazení a správa ve virtualizačních prostředích

Virtualizace zvyšuje efektivitu správy IT a dostupnost IT aplikací a prostředků. QNAP NAS poskytuje vysoce výkonné, spolehlivé a cenově dostupné úložné řešení pro virtualizační aplikace, jako je například VMware® vSphere™, Microsoft® Hyper-V®, a Citrix® XenServer™.

Úložiště pro virtualizaci

Zprostředkovat úložiště splňující požadavky kladené na virtualizovaná prostředí

V rámci explozivního nárůstu virtualizovaných prostředí v posledních letech vyvstává administrátorům čím dál tím naléhavější potřeba přizpůsobovat požadavky kladené na úložiště rostoucímu počtu virtuálních počítačů. Protože podnikové systémy QNAP NAS jsou konstruovány pro virtualizovaná a klastrová prostředí, představují nákladově efektivní a vysoce výkonná úložná řešení splňující požadavky virtualizace.

Zprostředkovat úložiště splňující požadavky kladené na virtualizovaná prostředí

Virtualizační aplikace podporované na QNAP NAS

QNAP NAS podporuje širokou škálu významných virtualizačních aplikací, aby administrátorům IT pomohl zvýšit efektivitu virtualizovaných prostředí v organizacích.

VMware vSphere

VMware® vSphere™ je první cloudový operační systém ve svém oboru, který nabízí snížení nákladů na IT a zvýšení kvality odezvy na podněty v rámci jediného řešení. Produkty QNAP VMware® Ready™ byly certifikovány jako kompatibilní s virtualizační platformou VMware® vSphere™. Administrátoři IT v malých firmách a pracovních skupinách teď mohou využívat QNAP VMware® Ready™ NAS jakožto cenově dostupné a výkonné úložné řešení ve virtualizovaných prostředích VMware®.

VAAI

Řadová integrace aplikačních programových rozhraní úložišť (VMware vSphere® Storage APIs – Array Integration, VAAI) odnímá zátěž související s konkrétními úložnými operacemi, aby vylepšila výkon a účinnost. S QNAP NAS a VAAI, lze standardní operace při správě a implementaci virtuálních počítačů provádět rychleji a s menší spotřebou ESXi CPU, paměti a přenosové rychlosti.

QNAP NAS podporuje VAAI pro iSCSI a VAAI pro NAS. VAAI pro iSCSI podporuje úplné kopírování (hardwarově asistované kopírování), blokové vynulování (hardwarově asistované vynulování), hardwarově asistované uzamčení a řídké zásobování prostředky s opakovaným využitím. VAAI pro NAS podporuje klon celého souboru, rozšířené statistiky a rezervní prostor.

VAAI

Microsoft Hyper-V

Windows Server® 2012 R2 Hyper-V® (hypervizorová serverová virtualizační technologie nové generace) je dodávána jako nedílná funkce Windows Server® a umožňuje administrátorům snadno implementovat virtualizaci serverů. Všechny produkty certifikované pro QNAP Windows Server® 2012 R2 a produkty kompatibilní s Hyper-V® mají integrovanou službu iSCSI a kompatibilitu s perzistentní rezervací SPC-3 pro Windows Failover Cluster a sdílený klastrový svazek (Cluster Shared Volume). Můžete využívat výhod vzájemné součinnosti mezi Hyper-V® a QNAP NAS.

Microsoft Offloaded Data Transfer

Odlehčený přenos dat Microsoft (Microsoft Offloaded Data Transfer, ODX) ve Windows Server® 2012 R2 umožňuje uživatelům rychleji zvládat práci na NAS tím, že jim umožní rychle přesouvat soubory a virtuální počítače přímo mezi jednotlivými disky iSCSI, čímž omezí využívání CPU a síťových prostředků na hostitelském počítači. Při použití na QNAP NAS, nechává ODX úložné zařízení provádět operaci kopírování souborů bez účasti hlavního procesoru hostitelského počítače, přičemž se vlastně čte obsah z jednoho úložiště a zapisuje se na jiné.

Díky podpoře automatického opakovaného využití místa při řídkém zásobování prostředky Windows 2012® R2 Hyper-V® probíhá proces zpětného využití prostředků při výmazu souborů ve virtuálním počítači automaticky. Maximalizuje efektivitu využití úložišť a eliminuje dobu potřebnou na zpracování administrativních úkonů.

Citrix XenServer

Citrix XenServer

Citrix® XenServer™ je jediná serverová platforma podnikové třídy ověřená pro cloudová prostředí, která je dodávána s kriticky nezbytnými funkcemi, jako je živá migrace a centralizovaná správa více serverů bez sebemenších nákladů. Produkty QNAP Citrix® Ready™ prošly ověřováním Citrix®.

QNAP Turbo NAS je úložné řešení připravené pro virtualizaci
Virtualizační řešení VMware vSphere Microsoft Hyper-V Citrix XenServer
Certifikace Připravenost pro VMware Certifikováno pro Windows 2012 R2 Připravenost pro Citrix
Virtualizační aplikace VAAI pro iSCSI
  • Kompletní kopie
  • Nulování bloků
  • Hardwarově asistované uzamčení
  • Řídké zásobování prostředky
  • Opakované využití volné kapacity
Microsoft ODX (odlehčení zátěže přenosem dat) iSCSI a úložný depozitář NFS
VAAI pro NAS
  • Klon celého souboru
  • Rozšířené statistiky
  • Rezervovat prostor
Nástroj správy Klientský doplněk QNAP vSphere
  • Poskytovatel QNAP SMI-S pro SCVMM
  • Snímkovací agent QNAP

Tato tabulka zobrazuje kompatibilitu QNAP NAS s Virtualization Station v systému QTS 4.2.

:Certifikovaný produkt

:Kompatibilní produkt

NAS Series
NAS Series VMware Ready 6.5 Windows Server 2012 R2 Citrix Ready 6.5
iSCSI NFS VAAI iSCSI VAAI NFS
ES1640dc
TDS-16489U
TVS-x80 SAS
TVS-x80
TVS-x71
TVS x70
TVS-x63
TS-x80
TS-x79U-SAS
SS-x79U-SAS
TS-x79
TS-x70
TS-x69
TS-x53A
TS-x53
TS-x51
HS-x51
IS-453S
NAS Series iSCSI NFS VAAI iSCSI VAAI NFS
TVS-x80 SAS
TVS-x80
TVS-x71
TVS x70
TVS-x63
TS-x80
TS-x79U-SAS
SS-x79U-SAS
TS-x79
TS-x70
TS-x69
TS-x53A
TS-x53
TS-x51
HS-x51
IS-453S