Virtualization Station 3

Hypervisor maszyny wirtualnej w urządzeniu, który umożliwia hostowanie wielu maszyn wirtualnych na serwerze QNAP NAS

Zaczynajmy!

Co to jest Virtualization Station

Virtualization Station firmy QNAP oparto na popularnym projekcie „open source” — KVM („Kernel-based Virtual Machine”). To kompletne rozwiązanie do wirtualizacji do wszystkich serwerów QNAP NAS opartych na architekturze x86 i zawierających rozszerzenia wirtualizacyjne (Intel VT lub AMD-V). Dzięki czołowej w branży funkcjonalności i wysokiej wydajności na jednym serwerze QNAP NAS może działać wiele systemów operacyjnych. Możliwe jest też monitorowanie wszystkich wdrożeń maszyn wirtualnych i centralne zarządzanie nimi.

Virtualization Station to rozwiązanie niezwykle wszechstronne — umożliwia np. podłączenie maszyn wirtualnych bezpośrednio przez złącze HDMI i korzystanie z serwera NAS jak z komputera albo połączenie z wbudowanym sieciowym przełącznikiem wirtualnym, urządzeniami USB, a nawet zewnętrzną kartą GPU* graficzną. Co więcej, wbudowane funkcje ochrony danych, takie jak Migawka, zabezpieczają przed awarią maszyn wirtualnych i zapobiegają utracie danych w zwirtualizowanych środowiskach.

*Tryb GPU passthrough wymaga określonych modeli QNAP NAS. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.qnap.com.
Informacje w skrócie • Łatwa instalacja w App Center

  Aby zacząć korzystać z Virtualization Station, należy zainstalować oprogramowanie w QNAP App Center. Wystarczy do tego jedno kliknięcie. QNAP App Center zawiera wiele różnych aplikacji rozszerzających funkcjonalność serwera NAS.


 • Różne systemy operacyjne

  Virtualization Station obsługuje wiele nowoczesnych systemów operacyjnych — Microsoft Windows XP po Windows Server, a także systemy uniksowe, takie jak Ubuntu, Red Hat, CentOS, FreeBSD i Sun Solaris.


 • Uprawnienia zależne od użytkownika

  Wbudowana lista kontroli dostępu (ACL) umożliwia łatwe zarządzanie dostępem do konkretnych maszyn wirtualnych. Każdemu użytkownikowi można przypisać uprawnienia do kontroli lub tylko do wyświetlania każdej maszyny wirtualnej.


 • Centralne zarządzanie maszynami wirtualnymi

  Przy użyciu Virtualization Station można centralnie monitorować wszystkie wdrożone maszyny wirtualne i zarządzać nimi, a także przydzielać zasoby, takie jak: pamięć RAM, moc procesora i pojemność magazynowania.


 • Importowanie i eksportowanie maszyn wirtualnych

  Aby importować lub eksportować maszyny wirtualne, wystarczy wykonać tylko kilka kliknięć. Do obsługiwanych typów plików należą *.ova, *.vmx, *.ovf i *.qvm.


 • Kopie zapasowe i przywracanie maszyn wirtualnych

  Funkcja tworzenia kopii zapasowych i przywracania w oprogramowaniu Virtualization Station umożliwia szybkie odtwarzanie każdej maszyny wirtualnej po awarii. Migawka maszyn wirtualnych dodatkowo przywraca maszynę wirtualną, co zapobiega atakom z użyciem oprogramowania typu „ransomware” i innym problemom.
Funkcje

Dostęp do maszyny wirtualnej z dowolnego miejsca

Teraz, dzięki Virtualization Station 3, zdalne* uzyskiwanie dostępu do maszyny wirtualnej jest niezwykle proste. Wszystko, co potrzebne, to obsługująca HTML5 przeglądarka internetowa, taka jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer czy Safari. Dodatkowo dostępne jest też połączenie VNC z każdą maszyną wirtualną.


*Do zdalnego dostępu niezbędne jest przekierowanie portów w routerze. Do uzyskiwania dostępu przy użyciu przeglądarki wymagane są porty 8088 (HTTP) lub 8089 (HTTPS). W przypadku dostępu VNC w Virtualization Station należy znaleźć port VNC przypisany do każdej maszyny wirtualnej.

Przełącznik wirtualny z różnymi trybami pracy w sieci

Sieci mostkowane

Podłączenie interfejsu Ethernet* do przełącznika wirtualnego tworzy sieć mostkowaną. Serwer NAS i przełącznik wirtualny mogą korzystać z tego samego interfejsu sieci Ethernet i obsługiwać szybki transfer danych dzięki wewnętrznemu routingowi.

*Trunking portów jest dostępny w następujących trybach: Active Backup, IEEE 802.3ad, Balance-tlb.


Tylko zewnętrzny tryb działania w sieci

Określ interfejs Ethernet dla przełącznika wirtualnego, aby umożliwić dedykowany routing między przełącznikami wirtualnymi a sieciami zewnętrznymi.


Sieci izolowane

Brak połączenia interfejsu Ethernet z przełącznikiem wirtualnym powoduje powstanie sieci izolowanej. Aby różne maszyny wirtualne połączone z tym samym przełącznikiem wirtualnym mogły komunikować się ze sobą, należy ręcznie ustawić adres IP.

„Pass-through” GPU i USB

Virtualization Station obsługuje wirtualny tryb „pass-through”, co pozwala na podłączenie wielu różnych urządzeń peryferyjnych USB* bezpośrednio do jednej lub wielu maszyn wirtualnych. Dodatkowo obsługuje też tryb „pass-through” GPU, który umożliwia przypisanie zewnętrznej karty graficznej** PCIe bezpośrednio do maszyny wirtualnej w celu uzyskania niemal natywnych możliwości procesora GPU w maszynie wirtualnej z pełną obsługą technologii OpenGL i DirectX.


*QNAP nie może zagwarantować uniwersalnej obsługi USB. Obsługa USB 3.0 jest dostępna tylko w systemach Windows 8 i nowszych.
**Obsługuje karty graficzne AMD RadeonTM z serii R7 i RX. Stosowne modele mogą różnić się w zależności od faktycznej specyfikacji.

QvPC: przekształca serwer NAS w komputer osobisty

Dzięki HD Station firmy QNAP — technologii lokalnego wyświetlania dostępnej na każdym serwerze QNAP NAS gotowym do obsługi HDMI, z serwera NAS można teraz korzystać jak z komputera osobistego.


Wystarczy zainstalować aplikację QVM w HD Station, a następnie podłączyć monitor HDMI, mysz i klawiaturę USB do serwera NAS. Maszyny wirtualne mogą być wyświetlane w HD Station przy pełnym sterowaniu działającym w taki sam sposób jak w przypadku komputera.

Przykłady zastosowań

Zwirtualizowane aplikacje serwerowe

Za pomocą Virtualization Station firmy mogą tworzyć maszyny wirtualne na serwerach Turbo NAS, a nawet uruchamiać aplikacje serwerowe, takie jak Windows AD Server, Windows Exchange Server, systemy ERP (do planowania zasobów przedsiębiorstwa) lub CRM (do zarządzania relacjami z klientem) — wszystko na jednej lub wielu maszynach wirtualnych. Virtualization Station zapewnia ogromną efektywność, pozwalając na korzystanie z różnych systemów zwirtualizowanych i zarządzanie nimi bez potrzeby używania dodatkowych serwerów fizycznych. Oprócz tego Virtualization Station ma wbudowane funkcje odzyskiwania danych, takie jak Migawka i Kopia zapasowa / przywracanie, które umożliwiają bezproblemowe korzystanie z maszyn wirtualnych.

Bezpłatna, 90-dniowa wersja próbna
maszyny wirtualnej Microsoft® Windows

Microsoft® udostępnia różne bezpłatne maszyny wirtualne oparte na systemie Windows, których można używać z Virtualization Station firmy QNAP. Po zainstalowaniu można szybko wdrożyć środowiska Windows i przekształcić serwer QNAP NAS w komputer osobisty.
Dowiedz się więcej

*Maszyny wirtualne firmy Microsoft® są przeznaczone do testowania, a dostęp do nich wygasa po upływie 90 dni. Zaleca się utworzenie migawki po pierwszej instalacji maszyny wirtualnej.Samouczek wideo

Szczegółowy przewodnik dotyczący obsługi QNAP Virtualization Station 3


Materiały on-line

Obsługiwane modele NAS