IFTTT Agent

Twórz własne reguły serwera QNAP NAS

IFTTT Agent wykorzystuje popularną internetową usługę automatyzacji IFTTT (If This Then That). Dzięki temu możesz swobodnie łączyć serwer QNAP NAS z takimi aplikacjami, jak Gmail™, Facebook® i Twitter w celu automatyzacji codziennych zadań na serwerze QNAP NAS. W ten sposób możesz tworzyć niemal nieograniczoną liczbę reguł i zadań definiowanych przez użytkownika oraz zwiększać efektywność pracy.

Obejrzyj wideo IFTTT Agent     Śledź nas na Facebooku

Co to jest IFTTT?

IFTTT umożliwia integrację różnych urządzeń łączących się z Internetem w celu tworzenia prostych, ale efektywnych przepływów pracy między aplikacjami. Na przykład: jeżeli coś się zdarzy w usłudze Gmail™, zrób coś w serwisie Facebook®. Takie przepływy pracy nazywają się w usłudze IFTTT apletami. Każda usługa WWW zarejestrowana w IFTTT ma predefiniowany zestaw wyzwalaczy i działań. Aplet można utworzyć, łącząc wyzwalacz jednej usługi (takiej jak Gmail™) z działaniem innej usługi (takiej jak Facebook®).

Który serwer QNAP NAS wybierasz?

Najbardziej inteligentny serwer QNAP NAS

Dzięki aplikacji IFTTT Agent Twój serwer QNAP NAS może działać jeszcze inteligentniej. W tym celu wystarczy utworzyć aplety w witrynie IFTTT. Jeżeli na przykład ustawisz wyzwalacz „Dowolne nowe zdjęcie (przy użyciu usługi Android Photos)”, a działanie „Pobierz adres URL do serwera QNAP NAS (przy użyciu usługi QNAP)”, wszystkie zdjęcia zrobione urządzeniem z systemem Android będą automatycznie pobrane do serwera QNAP NAS. Możesz też utworzyć aplet „Kiedy wystąpi ostrzeżenie o błędzie na serwerze QNAP NAS, odbierz połączenie na moim telefonie* z odpowiednim komunikatem”.

* Usługa dostępna obecnie tylko w USA.

 • Tworzenie apletu jest proste:
  1. Zarejestruj osobiste konto w witrynie IFTTT.
 • Tworzenie apletu jest proste:
  2. Połącz konto IFTTT i myQNAPcloud.
 • Tworzenie apletu jest proste:
  3. Utwórz różne aplety.
 • Tworzenie apletu jest proste:
  4. Zacznij używać dostosowanej usługi QNAP IFTTT.

Najbardziej elastyczny serwer QNAP NAS

Zaprojektuj niezliczone aplety do serwera NAS

Przy użyciu aplikacji IFTTT Agent możesz połączyć konto IFTTT z serwerem NAS w celu tworzenia niemal nieograniczonej liczby apletów związanych z serwerem NAS w witrynie IFTTT. W witrynie IFTTT jest obsługiwanych ponad 300 popularnych usług, takich jak Facebook®, Gmail™, Twitter®, Skype™, Instagram®, Dropbox®, Google Drive™, Amazon® Cloud Drive, Microsoft® One Drive® i Box®. Do ulubionych usług można tworzyć liczne przydatne aplety, np. „kiedy wysyłasz zdjęcia do Facebooka, pobierz je na serwer NAS” lub „kiedy w usłudze Dropbox® jest nowy plik, utwórz jego kopię zapasową na serwerze NAS”. Serwer QNAP NAS będzie wtedy bezproblemowo archiwizować wszystkie Twoje dane z serwisów społecznościowych i pamięci w chmurze.

Najbardziej innowacyjny serwer QNAP NAS

Nieograniczone kombinacje, niesamowite możliwości

IFTTT Agent umożliwia także łączenie innych urządzeń w celu tworzenia nowych apletów NAS. Dzięki temu na serwerze NAS można wykonywać bardziej innowacyjne i inteligentne zadania. Na serwerze NAS można używać poleceń głosowych po połączeniu go z usługą Alexa. W ten sposób można go głosowo zamykać, uruchamiać ponownie lub przełączać do trybu uśpienia*, a także odtwarzać muzykę przy użyciu Music Station*. Z aplikacją IFTTT Agent można też używać QNAP Surveillance Station* w celu tworzenia kilku scenariuszy monitoringowych (np. kiedy wychodzisz z domu, kiedy ktoś jest przed drzwiami, po wykryciu ruchu) otwierających Surveillance Station i automatycznie zapisujących nagrania wideo na serwerze NAS.

* Aplety Music Station, Surveillance Station i NAS Power Control będą obsługiwane w następnej wersji

Popularny aplet QNAP

W jaki sposób IFTTT komunikuje się z serwerem QNAP NAS

IFTTT Agent umożliwia komunikację między IFTTT (a tym samym innymi usługami) a serwerem QNAP NAS za pośrednictwem usługi myQNAPcloud. Dzięki programowi IFTTT Agent wykonywane i aktywowane są działania związane z serwerem NAS, a także wyświetlane są odpowiednie dzienniki. Na poniższym diagramie przedstawiono relację między IFTTT a serwerem NAS.

Jedną z najciekawszych cech takiej struktury jest to, że jedno konto IFTTT można powiązać z wieloma serwerami NAS (przy użyciu tego samego identyfikatora QID). Należy jednak zauważyć, że jeden identyfikator QID może być powiązany tylko z jednym użytkownikiem serwera NAS naraz. Oprócz tego jeden użytkownik IFTTT może łączyć się z tylko jednym użytkownikiem QID w danym czasie (co wynika z ograniczeń technicznych IFTTT).

Do zalet należy możliwość połączenia dwóch osobnych użytkowników IFTTT korzystających z tego samego konta QID z serwerem NAS wyświetlanym dla danego identyfikatora QID.

Dwóch różnych użytkowników IFTTT (użytkownik A i użytkownik B) może też łączyć się z tym samym serwerem NAS przy użyciu odmiennych identyfikatorów QID. Taka sytuacja jest możliwa, gdy serwer NAS został zarejestrowany przy użyciu QID użytkownika A, który z kolei udostępnił serwer NAS użytkownikowi B posiadającemu inny identyfikator QID.

Diagram architektury aplikacji IFTTT Agent

Pobierz aplikację IFTTT Agent teraz
Pobierz aplikację IFTTT Agent teraz